Zima nie odpuszcza

Śnieżyca na Podkarpaciu, trudne warunki na drogach w regionie. Intensywne opady śniegu paraliżują od rana ruch na drogach Podkarpacia. Spore utrudnienia panują na S19 Rzeszów-Lublin.

Jak informują służby drogowe, na Podkarpaciu trwa usuwanie skutków intensywnych opadów śniegu. Od godziny 4 rano samochody Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej prowadzą akcję odśnieżania ulic w Rzeszowie. Obfite opady śniegu utrudniają pracę. W ciągu ostatnich kilku godzin podkarpaccy strażacy interweniowali ponad sto razy. W Krośnie zdarzył się wypadek na ul. Podkarpackiej. Dachował samochód osobowy, ranne zostały dwie osoby.

Fatalne warunki panują od rana na drogach w Rzeszowie. W centrum miasta kierowcy stoją w korkach, a na osiedlach, gdzie jest więcej wzniesień mają problem z utrzymaniem pojazdów na jezdni.

Na ul. Błogosławionej Karoliny od rana jezdnia jest pokryta warstwą zbitego śniegu. Efekt? Samochody nie są w stanie pokonać wzniesienia i tworzą się tu korki. Podobnie jest na bocznych ulicach, m. in. Leskiej, Krośnieńskiej i Odrzykońskiej. W związku z bardzo trudną sytuacją i prognozowanymi kolejnymi opadami radzimy zostawić samochód w domu, jeśli podróż nie jest dzisiaj konieczna.

Dzisiejsze intensywne opady śniegu spowodowały, że warunki panujące na drogach i ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego są bardzo trudne. Oprócz padającego śniegu jest bardzo ślisko. Od godziny 6 policjanci interweniowali na miejscu 17 kolizji, w których nikt poważnie nie ucierpiał. W kilku miejscach samochody blokowały drogi. Na szczęście do godziny 11, funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń. Wszystkie główne drogi w mieście i powiecie są przejezdne.

Więcej na: https://nowiny24.pl/sniezyca-na-podkarpaciu-trudne-warunki-na-drogach-w-regionie-zdjecia-internautow/ar/c1-15406978;https://nowiny24.pl/uwaga-kierowcy-armagedon-na-drogach-w-rzeszowie-radzimy-zostawic-samochod-w-domu-wideo/ar/c1-15407026

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.