Niektóre ośrodki narciarskie są otwarte

Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych otwiera stoki. Na nartach można też jeździć w Ustrzykach Dolnych. Właściciel ośrodka narciarskiego KiczeraSki w Puławach Górnych, w gminie Rymanów, ma już dosyć czekania na zmianę decyzji rządu, dlatego zaplanował, że w piątek o godz. 17, ponowne otworzy wyciąg. Na nartach pojeździmy również na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych.

– Jak mamy rozumieć otwarcie galerii handlowych a zamknięcie ośrodków narciarskich, których aktywność dzieje się w przestrzeni otwartej? Nie mówiąc już o tym, że eksperci jednogłośnie mówią, że  jazda na nartach jest bezpieczna, a to co jest groźne – to apres-ski, którego teraz nie ma i nie będzie, bo rozrywka jest zamknięta. O co zatem chodzi?–  zastanawia się właściciel ośrodka.

– Jak mamy przetrwać jako branża, skoro nie ma jasnej deklaracji ze strony rządu czy otrzymamy jakiekolwiek odszkodowanie? Niektóre stacje stoją już teraz na granicy bankructwa a przedsiębiorcy nie są objęci “tarczami”, mamy pierwsze stacje, które się sprzedają.

Jak podkreśla właściciel KiczeraSki, dla większości stacji narciarskich w Polsce, najważniejsze są teraz zobowiązania i kredyty, które muszą spłacać, a szanse na jakikolwiek zarobek w tym sezonie zimowym są już niewielkie.

Na stronie ośrodka KiczeraSki w Puławach Górnych pojawił się apel, w którym wyjaśnione są przyczyny złamania obowiązującego zakazu. Czytamy w nim m. in.: „Efekty dotychczasowych działań państwa w zakresie sposobu funkcjonowania ośrodków narciarskich w sezonie 2021, które sprowadziły się do ich zamknięcia, zmusiły nas do podjęcia decyzji o otwarciu ośrodka narciarskiego. Zmusiły, ponieważ szanujemy powagę państwa i prawa i rozumiemy, że tylko wspólne działanie zgodnie z ustalanymi zasadami i umowami może prowadzić do wzrostu siły Polski, czego wszyscy bardzo potrzebujemy. Nie mamy innego wyjścia – próby komunikacji listownej, mailowej, rozmów przez organizację branżową, doprowadziły do faktycznego unieważnienia całego sezonu bez wskazania realnej pomocy”.

Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych czynny od piątku

Na nartach, w pełnym reżimie sanitarnym, pojeździmy od dzisiaj również w Ustrzykach Dolnych. Ośrodek Narciarski Gromadzyń czynny jest w godz. 9:00 – 20:00. Nowością jest 300-metrowy wyciąg oraz trasa freeride.

– Korzystanie z wyciągów naszej stacji wiąże się z uczestnictwem w sportowych zajęciach edukacyjnych oraz lekcjach narciarsko-snowboardowych. Otwarcie wyciągu nie jest formą protestu ani decyzją uwarunkowaną politycznie. Walczymy po prostu o przetrwanie, bo pieniądze już dawno nam się skończyły, a specyfika tego biznesu jest taka, że z tego co zarobimy w zimie, żyjemy przez cały rok –  tłumaczy Bartosz Zając, manager Ośrodka Gromadzyń.

Więcej na: https://nowiny24.pl/osrodek-sportow-zimowych-kiczeraski-w-pulawach-gornych-otwiera-stoki-na-nartach-mozna-tez-jezdzic-w-ustrzykach-dolnych/ar/c1-15415607

Fot. FB KiczeraSki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.