WDK zaprasza na koncert zespołu New Bone

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert zespołu New Bone z cyklu ,,Jazzowe czwartki- kontynuacja”. Wydarzenie to wyjątkowo odbędzie się w formule on-line. Jazzowy kwintet usłyszymy już 11 lutego o godz. 19.00

New Bone Quintet to zespół utworzony w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. W obecnym składzie, zespół gromadzi już samych uznanych muzyków czemu dowodzi udział zespołu w licznych festiwalach i ich pokaźna dyskografia. Swój debiutancki album ,,Something for now” , zespół wydał w 2004 roku. Po 5 latach w 2009 roku ukazała się ich druga płyta ,,It’s not easy” , która była jednocześnie kontynuacją ,,Something for now”. Na swoim koncie, grupa ma już 6 wydanych albumów- w tym 4 autorskie. Dorobek dyskograficzny tylko umocnił pozycję zespołu na polskim rynku jazzowym.

O zespole głośno wypowiadały się znane na rynku jazzowym postaci takie jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Dzięki temu, jak i uznaniu twórczości muzyków, zespół mocno zyskał także poza granicami naszego kraju. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation na Ukrainie w 2015r. Ponadto, zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze.

Warto także wspomnieć, że New Bone występował także na wielu znaczących festiwalach w Polsce m.in. Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012) czy RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013).

Ostatni album, lider zespołu zadedykował swojemu tacie- Janowi Kudykowi będącemu wieloletnim liderem zespołu Jazz Band Ball Orchestra. Cała płyta składa się z autorskich utworów Tomasza Kudyka wraz z jedną w aranżacji krakowskiego pianisty, bandleadera i kompozytora Wojtka Grobosza.

Do dziś, zespół chętnie występuje przed publicznością na rozmaitych koncertach. Niestety, ze względu na przedłużające się ograniczenia, obecnie muszą one być realizowane za pośrednictwem Internetu.

Transmisja koncertu organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, będzie dostępna na ich profilu na facebooku oraz na kanale WDK w serwisie YouTube.

Źródło: http://newbone.eu/

Fot: WDK Rzeszów

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.