Zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

Potężne śnieżyce nadciągają na Podkarpacie. Synoptycy zapowiadają intensywne odpady, zawieje i zamiecie śnieżne od niedzieli.

Zima kolejny raz wraca z impetem. Między 7 a 8 lutego synoptycy zapowiadają silne opady śniegu. W niektórych rejonach Podkarpacia może spaść nawet 40 cm śniegu. Do tego prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne. Mieszkańcy otrzymują powiadomienia z RCB.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-y m.in. do mieszkańców Podkarpacia: Uwaga! Jutro (7.02) intensywne opady śniegu. Bardzo trudne warunki na drogach. Zadzwoń – tel. 112, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Możliwe przerwy w dostawie prądu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie w komunikacie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Do 30-40 cm śniegu może spaść w powiatach: brzozowskim, dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przemyskim,przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowski, stalowowolskim, strzyżowskim, tarnobrzeskim oraz w Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Opady przewidywane są od niedzieli, 7 lutego, od godz. 8, do poniedziałkowego poranka, 8 lutego.

– Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cmmówi Michał Solarz, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Prognozowane są również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno – wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz opady śniegu.

Alert pogodowy dotyczy powiatów: brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko – sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego, Tarnobrzeg i tarnobrzeskiego oraz Przemyśla, Rzeszowa i Tarnobrzega.

W powiatach bieszczadzkim, jasielskim, krośnieński, leskim, sanockim oraz w Krośnie synoptycy przewidują słabe i umiarkowane opady marznącego deszczu, powodujących gołoledź.

Więcej na: https://nowiny24.pl/alert-rcb-potezne-sniezyce-nadciagaja-na-podkarpacie-synoptycy-zapowiadaja-intensywne-odpady-zawieje-i-zamiecie-sniezne-od/ar/c1-15429903

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.