Tadeusz Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa!

Tadeusz Ferenc, chociaż wielu mieszkańcom Rzeszowa trudno to sobie wyobrazić, po ponad 18 latach przestanie być prezydentem miasta. Informację o rezygnacji ze stanowiska ma ogłosić podczas konferencji szykowanej na środę. Powód? Stan zdrowia, który pogorszył się w wyniku zakażenia koronawirusem.

Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa jest od 2002 roku. Wówczas niespodziewanie pokonał w wyborach urzędującego prezydenta miasta Andrzeja Szlachtę. Mieszkańcy zaufali jego wizji rozwoju miasta m. in. na bazie dobrych doświadczeń, z jakimi mieli styczność na osiedlu Nowe Miasto, którego spółdzielnią Ferenc z powodzeniem zarządzał przez wiele lat.

Tadeusz Ferenc w walce o fotel prezydenta nokautował przeciwników. W kolejnych wyborach Tadeusz Ferenc regularnie nokautował prawicowych kontrkandydatów do fotela prezydenta Rzeszowa. W ostatnich, które odbyły się w 2018 roku, po raz kolejny wygrał w pierwszej turze, nie pozostawiając żadnych szans Wojciechowi Buczakowi, posłowi PiS.

Rok później Ferenc niespodziewanie zdecydował się wystartować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 23. Miał być na niej jedynką, wyprzedzając m. in. posła Zdzisława Gawlika i posłankę Krystynę Skowrońską. Działacze KO liczyli, że Ferenc “pociągnie” listę, co pozwoli zdobyć im trzy mandaty w okręgu obejmującym Rzeszów i północną część województwa podkarpackiego. Jego ewentualny wybór na posła mógł mieć jednak istotne znacznie dla miasta, ponieważ prawo zakłada, że nawet w przypadku rezygnacji z mandatu, wygrywając wybory i tak straciłby stanowisko prezydenta.

Po głębokim zastanowieniu i namowie wielu środowisk, w tym rzeszowskiej elity – przedstawicieli środowiska medycznego, naukowego, biznesowego i kulturalnego Tadeusz Ferenc zrezygnował ze startu i pozostał na stanowisku.

Według naszych informacji, które już w poniedziałek potwierdziliśmy w kilku źródłach, decyzja o rezygnacji Tadeusza Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa tym razem jest ostateczna.

Duży wpływ ma na nią stan zdrowia prezydenta Ferenca, który w ubiegłym tygodniu wyszedł ze szpitala przy ulic Szopena, gdzie walczył z koronawirusem. Był to jego drugi pobyt w szpitalu w ciągu kilku tygodni, a z wysoką gorączką do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 na ulicę Szopena trafił 22 stycznia, dzień po tym, jak wyszedł ze szpitala przy ulicy Rycerskiej. Jeszcze w ubiegły piątek wydawało się, że prezydent Ferenc szybko wróci do pracy, bo ku zaskoczeniu współpracowników pojawił się w ratuszu. Ale w poniedziałek miał zlecić urzędnikom przygotowanie na środę konferencji prasowej, podczas której ma ogłosić swoją decyzję o rezygnacji.

We wtorek próbowaliśmy się z nim skontaktować, ale przebywa na zwolnieniu i nie udało nam się do niego dodzwonić.

Zdaniem jednego z naszych informatorów sprawa jest jednak przesądzona. To prawda, prezydent zrezygnuje ze stanowiska, a przyczyną takiej decyzji jest pogorszenie stanu jego zdrowia. Niestety koronawirus mocno go osłabiłmówi jeden z bliskich współpracowników Tadeusza Ferenca.

Wkrótce więcej informacji.

Więcej na: https://nowiny24.pl/tadeusz-ferenc-rezygnuje-ze-stanowiska-prezydenta-rzeszowa-mamy-potwierdzone-informacje/ar/c1-15433677

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.