Kolejne luzowanie ograniczeń. Otwarte kino Zorza i teatr im. Wandy Siemaszkowej

Rząd luzuje obowiązujące dotychczas obostrzenia. Od piątku 12 lutego ponownie otwarte zostanie Kino Zorza oraz teatr im. Wandy Siemaszkowej. Warunkiem będzie ograniczenie dostępnych miejsc do 50%. W teatrze zobaczyć będzie można m.in. spektakl ,,SHOW AND GO” a w kinie komedię ,,Palm Spring” oraz przedpremierowo ,,Na rauszu”.

Decyzją rządu, na dwa tygodnie zmniejszone zostaną ograniczenia w kulturze. Od piątku znów będą mogły działać kina, teatry i filharmonie. Głównym warunkiem ich funkcjonowania jest ograniczenie miejsc do połowy oraz zachowanie szczególnych zasad sanitarnych mających zapewnić odwiedzającym maksimum bezpieczeństwa.

Wiadomo już, że ogólnopolska sieć kin Helios nie zdecydowała się na ponowne otworzenie swoich placówek. Wszystko z powodu ograniczenia ich działalności do zaledwie dwóch tygodni, co dla właścicieli jest absurdem. Nie zostanie otwarte także rzeszowskie Multikino.

Od piątku jednak ponownie otwarte zostanie kino Zorza, które zaprosi swoich widzów na walentynkowy repertuar. Na walentynki (14 lutego) w kinie obejrzeć będzie można komedię ,,Palm Springs” (godz. 18.50). Film opowiada o beztroskim chłopaku, Nylesie i singielce Sarah, którzy poznają się na weselu w Palm Spring. Bohaterowie zostają uwięzieni w pętli czasowej przez co nieciekawa z początku impreza nabierze zupełnie innego tempa.

Przedpremierowo zagrany zostanie także komediodramat ,,Na rauszu”. Doceniony na festiwalu w Cannes film Thomasa Vintenberga to, jego zdaniem, swoista pochwała życia. Historia opowiada o nauczycielu historii będącym niemalże na skraju załamania nerwowego. Bohater od problemów ucieka w upojenie alkoholowe jednocześnie biorąc udział w ciekawym eksperymencie; ma on udowodnić, że człowiek rodzi się z niedoborem alkoholu i musi wciąż uzupełniać jego poziom. W roli głównej Mads Mikkelsen.

W repertuarze Zorzy obowiązującym do 18 lutego znajdą się także takie pozycje jak:

  • ,,Zabij to i wyjedź z miasta
  • ,,Helmut Newton. Piękno i Bestia
  • ,,Nigdy, rzadko, czasami, zawsze
  • ,,Trolle 2
  • ,,Czyściec”
  • ,,Tajemniczy ogród

Z kolei Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaproponuje walentynkowy ,,SHOW AND GO” w reż, J. Satanowskiego. Spektakl to śmiały pastisz popularnych programów telewizyjnych typu ,,talent show”. Ukazuje niemalże pozbawionych emocji jurorów, którzy bardzo krytycznie oceniają występujących artystów. Prowadzi to do wojny dwóch odrębnych światów w którym jeden to krytyka nadmiernej wiary w swój talent a drugi- piętno surowych zasad show biznesu. Spektakl zagrany zostanie na deskach teatru 13 lutego o godz. 19.00 oraz 14 lutego o godz. 15.30 i 18.00.

Na luty w teatrze zaplanowana jest również premiera ,,GRANICY” w reż. K. Szyngiery (27.02.2021).

Przypomnijmy, że decyzją rządu, kina w całej Polsce zamknięte są od 7 listopada 2020 roku.

Fot. Media

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.