Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta Rzeszowa i poparł Marcina Warchoła

Zakończyła się konferencja prasowa zwołana przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Podczas spotkania prezydent poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska i poparł na to miejsce wiceministra Marcina Warchoła.

O tym, że Tadeusz Ferenc zamierza złożyć rezygnację ze stanowiska prezydenta Rzeszowa jako pierwsi poinformowaliśmy wczoraj przed południem. Podczas dzisiejszej konferencji Tadeusz Ferenc ma wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Relację tekstową z konferencji będzie można śledzić na żywo w naszym portalu. Zapraszamy do udziału.

Godz. 11:10

W sali sesyjnej rzeszowskiego ratusza zaczyna się właśnie konferencja prasowa prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Prezydentowi towarzyszy przy stole wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który jest typowany na jednego z kandydatów do zastąpienia Tadeusza Ferenca. Na sali są przedstawiciele mediów lokalnych i ogólnopolskich.

– Ponad 18 lat temu z Państwa woli zostałem prezydentem. To był wspaniały czas, to, jak miasto się rozwinęło jest zasługą Państwa. Sprawowanie funkcji prezydenta było dla mnie zaszczytem. Dziękuję mieszkańcom i moim współpracownikom – mówi Tadeusz Ferenc.

Godz.11:14

– Mam nadzieję, że miastem będą kierować ludzie mądrzy, a taką osobą jest pan minister Marcin Warchoł, którego bezwzględnie popieram – mówi Tadeusz Ferenc.

To jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotym zgłoskami. Jako mieszkaniec Rzeszowa pragnę wyrazić ogromny smutek z powodu pańskiej decyzji. Jednakże zostawia Pan miasto w znakomitej kondycji. Rzeszów jest wśród najlepszych – mówi Marcin Warchoł.

I zwraca uwagę, że to wszystko zasługi Tadeusza Ferenca.

Godz.11:17

Wiceminister Warchoł wylicza zasługi Tadeusza Ferenca na rzecz miasta. Wśród nich mówi o dobrej kondycji finansowej miasta, multimedialnej fontannie, moście im. Tadeusza Mazowieckiego, wyprowadzeniu z długów szpitala miejskiego.

– Nie można nie wspomnieć o pańskich zasługach na rzecz budowy szkół i żłobków. Szanowni państwo, te wszystkie zasługi prezydenta są wyjątkowe i najlepszym gospodarzem miasta, jaki Rzeszów mógł sobie wyobrazić, jest Tadeusz Ferenc. Niezależnie od tego, kto go zastąpi, prezydent będzie zawsze honorowym gospodarzem Rzeszowa. Ja postaram się nie zawieść zaufania prezydenta. Będę kandydował jako polityk niezależny, rezygnuję z pracy w Warszawie, moją partią od dzisiaj jest Rzeszów – mówi Marcin Warchoł.

Marcin Warchoł kontynuuje: – Rzeszów, to miasto moich marzeń, mojego dzieciństwa. To tu poznałem żonę, tu chodziłem z rodzicami na lody, tutaj rodzice kupili mi garnitur do pierwszej komunii świętej.

– Panie prezydencie, jeśli mieszkańcy mi zaufają, będzie dla mnie zaszczytem dalsza współpraca z panem i pan będzie miał dalej wpływ na losy miasta – dodaje Marcin Warchoł.

– Zwycięskiej drużyny się nie zmienia, prezydent zbudował kapitalną grupę ludzi w urzędach i spółkach, jeśli mi mieszkańcy zaufają, chcę z Państwem dalej współpracować. Zobowiązuję się do zachowania stanu zatrudnienia jak dzisiaj – deklaruje Marcin Warchoł.

Godz.11:23

Marcin Warchoł podarował prezydentowi bukiet kwiatów. Prezydent jest wzruszony. Teraz pytania prezydentowi będą zadawać przedstawiciele mediów, którzy śledzą konferencję.

Godz.11:26

Na pytanie o poparcie wiceministra Warchoła prezydent Tadeusz Ferenc przekonuje, że z takim zamiarem nosił się już dawno, gdyż popierał go już podczas wyborów parlamentarnych.

Minister Warchoł zapewnia, że złoży legitymację Solidarnej Polski i wystartuje jako kandydat niezależny. Obiecuje kontynuację polityki inwestycyjnej Tadeusza Ferenca. Chce budować Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, tunel pod rondem Pobitno, kryte lodowisko przy ul. Wyspiańskiego, Wisłokostradę, żłobki i przedszkola. A także południową obwodnicę Rzeszowa.

Marcin Warchoł przekonuje, że prezydent Rzeszowa powinien skupić się na pracy, a nie politykowaniu, na co nie ma miejsca w tej pracy.

Godz.11:33

Tadeusz Ferenc odpowiada na pytanie dotyczące decyzji o rezygnacji: – W tym roku będę obchodził rocznicę 65 lat pracy zawodowej. Więcej jak 18 lat w mieście i kiedyś trzeba było podjąć decyzję o odejściu. Coś się zaczęło i coś się kończy. Przychodzi nowe, ciągle następują zmiany. Jest doskonały kandydat, który jestem przekonany będzie rozwijał dalej nasze miasto. Pan minister chce pracować dla Rzeszowa, gra się tak, aby było jak najlepiej dla rozwoju miasta. Jestem przekonany, że pan minister Warchoł sprawdzi się bardzo dobrze i zagwarantuje miastu dalszy rozwój. Pan minister załatwił już wiele pieniędzy dla Rzeszowa, jestem przekonany, że poruszając się dobrze po pokojach rządowych, załatwi dla miasta jeszcze więcej. Dlatego mogę przekazać pałeczkę doskonałemu następcy – mówi Tadeusz Ferenc.

Godz. 11:35

Minister Marcin Warchoł został zapytany o to, czy będzie chciał zostać komisarzem, którego wyznacza tymczasowo premier.

– To są decyzje pana premiera, tu nie ma miejsca na moje chciejstwo. Każda decyzja pana premiera będzie dobra, niezależnie od tego, kto będzie komisarzem. Ja o tym z nikim nie rozmawiałem. Ja się zajmuję teraz przygotowaniem do wyborów. Termin wyborów? Kodeks wyborczy wskazuje 90 dni od daty rezygnacji prezydenta. Co będzie, trzeba się podporządkować. Postaram się pokazać mieszkańcom jak najlepiej, co proponuję miastu i mieszkańcom. Nie ma dla mnie znaczenia, kiedy wybory, ciężkiej pracy się nie boję – mówi wiceminister Warchoł.

Godz. 11:45

Zakończyła się konferencja w Ratuszu.

Więcej na: https://nowiny24.pl/tadeusz-ferenc-zrezygnowal-z-funkcji-prezydenta-rzeszowa-i-poparl-marcina-warchola-konferencja-w-rzeszowskim-ratuszu-relacja/ar/c1-15435511

Fot. Nowiny24.pl/Krzysztof Kapica

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.