Fantastyczny Stanisław Lem- wystawa

Od 11 lutego oglądać można wystawę związaną z życiem i twórczością wybitnego pisarza, Stanisława Lema. Dla upamiętnienia jego postaci, w Miejskiej Bibliotece publicznej SCK w Mielcu, zainstalowana została specjalna wystawa popularyzująca jego dzieła. Wystawa otwarta będzie do końca lutego.

Ekspozycja związana jest z ustanowieniem roku 2021 rokiem Stanisława Lema a hasłem tegoż roku jest #Lem 2021. Widziałem Przyszłość. Postać wybitnego pisarza, w tym roku obchodzi także swoją 100 rocznicę urodzin. Wystawa powstała aby móc jak najlepiej i najdokładniej przybliżyć postać wybitnego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednocześnie jednego z najpoczytniejszych pisarzy nurtu science-fiction na całym świecie.

Wystawa „#Fantastyczny Stanisław Lem” składa się z książek i audiobooków autora, zdjęć oraz informacji biograficznych o pisarzu. Jego powieści i opowiadania, zaliczane do kanonu literatury światowej przetłumaczono na ponad czterdzieści języków i wydano, jak dotąd, w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. „Solaris”, „Głos Pana” czy „Cyberiada” lub „Bajki Robotów” inspirowały i po dziś dzień inspirują twórców, pisarzy, artystów kina i teatru. Ekranizacje jego utworów należą do jednych z najbardziej znanych filmów światowego kina, a motywy z jego twórczości pojawiają się w wielu przejawach kultury masowej. Wysoko cenione są publikacje popularnonaukowe i publicystyczne Stanisława Lema, dotyczące filozofii nauki, estetyki i krytyki literackiej.

Podczas wystawy możliwe będzie wypożyczenie wszystkich pozycji książkowych i audiobooków znajdujących się w zasobach biblioteki. Książki dotyczące autora i jego twórczości będą dostępne w katalogu w kolekcji  Lem 2021. Widziałem przyszłość [Rok Stanisława Lema].

Wystawę ,,Fantastyczny Stanisław Lem” obejrzeć można w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu w godzinach otwarcia biblioteki.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna SCK Mielec

Źródło: https://biblioteka.mielec.pl/aktualnosc-85-stanislaw_lem_wystawa_tworczosci.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.