Koncert walentynkowy Filharmonii Podkarpackiej

14 lutego odbędzie się specjalny koncert walentynkowy organizowany przez Filharmonię podkarpacką. Usłyszeć będzie można znane utwory muzyczne takie jak Uwertura do Opery ,,Sroka złodziejka” czy Marsz triumfalny z opery ,,Aida”. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności.

W programie:

  • G. Rossini – Uwertura do opery „Sroka złodziejka”,
  • J. Strauss – Tritch Tratch Polka,
  • G. Verdi – Marsz triumfalny z opery „Aida”,
  • G. Bizet – Uwertura do opery „Carmen”,
  • F. Mendelssohn – Marsz weselny z Suity „Sen nocy letniej”,
  • A. Dvorak – Taniec nr 8 g – moll op. 46,
  • J. Brahms – Taniec węgierski nr 7,
  • P. Czajkowski – „Walc kwiatów” z baletu „Dziadek do orzechów”,
  • J. Strauss – Marsz Radetzky’ego.

Dyrygentem podczas koncertu będzie Robert Naściszewski– koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

 –Program zapowiada utwory sławne i lubiane, których słucha się znakomicie. Uwertura do opery „Sroka złodziejska”  błyszczy barwną instrumentacją, włoską melodyjnością i humorem. „Carmen” Bizeta „uwodzi” temperamentem, hiszpańskim kolorytem brzmienia i cygańską nutą.  Nie mniejszą popularnością cieszy się pełen rozmachu Marsz triumfalny  z  opery „Aida” Verdiego, uroczysty Marsz weselny z Suity „Sen nocy letniej” Mendelssona oraz Marsz Radetzky’ego Straussa.  Zaplanowano także brawurowe Tańce Brahmsa oraz A. Dvoraka. Na zakończenie przypomniany zostanie tryskający radością „Walc kwiatów” Czajkowskiego pochodzący z baśniowego baletu „Dziadek do orzechów– czytamy na stronie Filharmonii Podkarpackiej.

By wziąć udział w wydarzeniu należy jednak zapoznać się z określonymi ograniczeniamy związanymi z pandemią wirusa SARS-CoV-2- Wejście do budynku  Filharmonii Podkarpackiej jest równoznaczne z akceptacją „Regulaminu bezpieczeństwa publiczności podczas imprez organizowanych w okresie epidemii COVID – 19”, dostępnego na stronie internetowej Filharmonii Podkarpackiej, który będzie bezwzględnie przestrzegany przed i w trakcie każdego wydarzenia.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy zostawić przed wejściem na koncert
– informują organizatorzy wydarzenia.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

Fot. Filharmonia Podkarpacka

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.