Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład online prof. Kazimierza Ożoga

WiMBP organizuje specjalne wydarzenie skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Zainteresowani będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z prof. Kazimierzem Ożogiem i wysłuchać jego wykładu pt. ,,„Język polski jako wartość dla osoby, grupy i narodu”. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Profesor Kazimierz Ożóg to znany polski profesor nauk humanistycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskał habilitację w 1991 roku a jako rozprawę habilitacyjną zgłosił publikację ,,Leksykon metatekstowy„. Od 2003 roku posiada tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

Najpopularniejszą publikacją prof. Kazimierza Ożoga jest ,,Kokakola jest spoko. Polszczyzna przełomu XX i XXI w.” (2001). Książka w bardzo ciekawy sposób opisuje obecne trendy w polszczyźnie usytuowane na wielu różnych płaszczyznach. Przeczytać w niej można także m.in. o języku współczesnej reklamy, języku młodzieży ale także polszczyźnie związanej z polityką.

Obecnie prof. Kazimierz Ożóg prowadzi wykłady na w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od 2019 r. jest również współprowadzącym programu „Moda na język polski” nadawanego przez TVP3 Rzeszów, który dotyczy zmian, jakie zachodzą w ojczystym języku w różnych kontekstach kulturowych i społecznych.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy YouTube oraz na platformie Facebook 15.02.2021 roku o godz. 18.00.

Wydarzenie dofinansowane zostało w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Fot. WiMBP Rzeszów

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.