Ojciec Serafin Michalenko nie żyje. Był świadkiem dwóch cudów

Nie żyje o. Serafin Michalenko. Amerykański marianin zmarł w wieku 90 i miał pochodzenie polsko-słowackie. Duchowny był znawcą dziejów św. Faustyny. Był także świadkiem co najmniej dwóch cudów.

Nie żyje o. Serafin Michalenko – wybitny duchowny i znawca dziejów św. Faustyny. Marianin był Amerykaninem polsko-słowackiego pochodzenia.

Serafin Michalenko nie żyje. Duchowny miał polskie korzenie

O. Serafin Michalenko urodził się w Adams w USA. Jak informuje Fakt.pl, jego matka była Polką, z kolei ojciec – Słowakiem. Marianin za dziecka uczęszczał też do kościoła, który został wzniesiony przez polskich imigrantów.

Duchowny w Polsce zasłynął po tym, jak w 1979 roku z ówczesnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wywiózł dzienniki św. Faustyny. Jak o. Michalenko wyznał po latach, jedna z sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce prosiła go, by kiedyś wydał ten dziennik w Stanach Zjednoczonych. Duchowny podkreślił, że wydanie dzienniku w Polsce nie było wówczas możliwe. Ojciec Serafin Michalenko otrzymał film z zapisanymi stronami. Następnie siostra duchownego przepisała dziennik na klisze, a marianin przewiózł je do Rzymu. Tam został wydrukowany, a potem wysłany do Polski.

Serafin Michalenko był świadkiem dwóch cudów

O. Serafin Mchalenko był także świadkiem co najmniej dwóch cudów i brał udział w procesie beatyfikacyjnym św. Faustyny. Pierwszym z cudów miało być ozdrowienie Maureen Digan – kobieta z powodu choroby miała amputowaną nogę i groziła jej amputacja drugiej kończyny. Digan nie zgodziła się na operację. Wybrała za to podróż do Krakowa do grobu św. Faustyny, gdzie wraz z nią udał się o. Serafin Michalenko. W czasie pobytu w dawnej stolicy Polski stan kobiety miał ulec znacznej poprawie.

O. Serafin Michalenko miał być także świadkiem innego cudu – ten miał dotyczyć cierpiącego na porażenie mózgowe 8-letniego syna Digan. Chłopcu często przydarzały się ataki padaczki, które miały zaniknąć po wizycie w Łagiewnikach.

Ojciec Michalenko zmarł w wieku 90 lat. Cierpiał na chorobę związaną z koronawirusem

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/serafin-michalenko-nie-zyje-byl-swiadkiem-dwoch-cudow-6607872058022688a

Fot: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.