,,Kulturalne niedziele” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych na nowy cykl spotkań ,,Kulturalne niedziele” podczas których muzealnicy będą opowiadali o najciekawszych, najstarszych i najcenniejszych kolekcjach muzealnych. Zwiedzanie wystaw wraz z ciekawymi prelekcjami możliwe będzie w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.

W każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca zwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć w tematycznych prelekcjach oraz zwiedzaniu muzealnych wystaw w towarzystwie kuratora wystawy bądź opiekuna kolekcji. Ograniczona – ze względów na obostrzenia sanitarne – grupa odbiorców da wszystkim zainteresowanym możliwość komfortowego zwiedzania i zapoznania się z prezentowaną tematyką.

Program:

21 lutego

godz. 11.00 i 14.00 – „Szabla – królowa polskiej broni” – spotkanie na nowej ekspozycji czasowej „Niepodległość szablą wywalczona”

7 marca

godz. 11.00 i 14.00 –  Dzień Kobiet w Muzeum – modowe spotkanie na stałych ekspozycjach Galerii Rzemiosła Artystycznego i Galerii Malarstwa Polskiego

21 marca

godz. 11.00 i 14.00 – „Wysoczyzna Królów”. Podkarpackie groby książęce – prelekcja

Niestety, ze względów bezpieczeństwa, liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia odbywają się z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych a rezerwacja miejsc możliwa będzie pod numerem telefonu: 17 853 52 78                                  

Ponadto uczestników obowiązywać będą bilety wstępu.

Więcej informacji: : https://www.muzeum.rzeszow.pl/pl/2021/02/16/kulturalne-niedziele-w-muzeum-okregowym-w-rzeszowie/

Fot: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie/ Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.