Nie żyje Janusz Majka, dziennikarz i ikona Polskiego Radia Rzeszów. Miał 64 lata

Nie żyje Janusz Majka, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów. Zmarł dziś po południu w szpitalu w Rzeszowie na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia.

„Zmarł dziś po południu w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia. Pracował w Polskim Radiu Rzeszów od sierpnia 1981 roku” – czytamy na stronie Radia Rzeszów.

Janusz Majka tworzył redakcję magazynów informacyjnych. Był komentatorem sportowym, przede wszystkim żużlowym w kraju i za granicą. Od 2005 roku był twórcą wielu audycji poświęconych m.in. papieżowi Janowi Pawłowi II. Był na jego pogrzebie. Przygotowywał mnóstwo audycji w Rzymie i Watykanie na tematy papieskie i watykańskie.

– Janusz to właściwie w radiu potrafił wszystko zrobić, wszystkie gatunki. To przede wszystkim autor magazynów informacyjnych. To nauczyciel wielu pokoleń dziennikarzy. Ikona Polskiego Radia. Z jego odejściem skończyła się pewna epoka– mówi Roman Adamski, dziennikarz z Polskiego Radia Rzeszów.

Wszyscy są wstrząśnięci śmiercią dziennikarza.

Jestem w szoku, bo Janusz ostatnio trochę chorował na serce, ale w szpitalu przyplątał się Covid-19 – powiedział nam jego kolega, także dziennikarz Wiesław Syzdek.

Więcej na: https://nowiny24.pl/nie-zyje-janusz-majka-dziennikarz-i-ikona-polskiego-radia-rzeszow-mial-64-lata/ar/c1-15454308; https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/zmarl-janusz-majka-dziennikarz-polskiego-radia-rzeszow

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.