Marek Bajdak pełni już obowiązki prezydenta Rzeszowa

Marek Bajdak Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka do pełnienia obowiązków prezydenta Rzeszowa do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Akt wyznaczenia, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła komisarzowi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Do tej pory Marek Bajdak pracował na stanowisku dyrektora Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

– Dziękuję Panu Markowi Bajdakowi za to, że podjął to wyzwanie. Jestem przekonana, że jako pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa,  w sposób planowy doprowadzi do tego, że bieżąca praca Urzędu Miasta Rzeszowa będzie przebiegała sprawnie i bez zakłóceń – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Zamierzam swoje obowiązki wykonywać jak najrzetelniej dla dobra tego pięknego miasta – zapewnił Marek Bajdak. –  Pragnę zadeklarować wszelką otwartości i dobrą wolę do współpracy ze wszystkimi środowiskami, zarówno z radnymi Rady Miasta, jak i organizacjami mieszkańców – dodał.

Marek Bajdak zapewnił, że będzie prezydentem technicznym i w czasie swojej prezydentury nie zamierza podejmować decyzji, które mogą oddziaływać na miasto w jakiejś dłuższej perspektywie czasu.

Jak mówił w trakcie konferencji prasowej, jego celem jest wyłącznie sprawne załatwianie bieżących spraw. To m.in. kontynuacja przygotowań budowy południowej obwodnicy Rzeszowa, a także Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na bazie stadionu CWKS Resovii.

Gotowość do współpracy zadeklarował obecny na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec. – Jesteśmy w przełomowym momencie w historii naszego miasta. Przed nami nowe decyzje i nowe wymagania. Mam nadzieję, że ten przejściowy okres będzie wspólnymi siłami przeprowadzony spokojnie i stabilnie – zaznaczył.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami wziął również udział sekretarz miasta Marcin Stopa.

 – Wniosek Pani Wojewody, decyzja Pana Premiera i Pana Prezydenta, które przed chwilą usłyszeliśmy są gwarancją tego, że w najbliższym czasie Rzeszów jest w dobrych rękach. Mieszkańcy Rzeszowa oczekują realizacji konkretnych zadań, które są w toku, które są zaplanowane w budżecie. Chcę zadeklarować, że osoby od lat pracujące dla tego miasta dołożą wszelkich starań,  aby  ta współpraca była jak najlepsza i aby to, czego mieszkańcy oczekują od samorządy miasta Rzeszowa w pełni miało odzwierciedlenie w działaniach – powiedział podczas konferencji sekretarz miasta Rzeszowa Marcin Stopa.

Marek Bajdak od dziś pracuje już w rzeszowskim ratuszu. Najbliższe dni zamierza poświęcić na zapoznawanie się z pracownikami i bieżącymi sprawami miasta. Na razie nie wie czy, i ilu zastępców, powoła. Będzie to zależało od potrzeb.

Obecni na czwartkowej konferencji wojewoda Ewa Leniart, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec i sekretarz miasta Marcin Stopa liczą, że współpraca miedzy nimi a pełniącym obowiązki prezydenta, przebiegać będzie dobrze i pozwoli w ciągu trzech miesięcy przeprowadzić w Rzeszowie wybory.

Na przeszkodzie w dochowaniu tego terminu może stanąć wyłącznie sytuacja epidemiologiczna, której nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Więcej na: https://nowiny24.pl/marek-bajdak-po-prezydenta-rzeszowa-bede-prezydentem-technicznym/ar/c1-15461628; https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/premier-wskazal-komisarza/

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.