Kazimierz Rochecki, były działacz Samoobrony, kandydatem na prezydenta Rzeszowa

Kazimierz Rochecki, były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście, ogłosił w czwartek, że zamierza walczyć o fotel prezydenta Rzeszowa.

Kazimierz Rochecki to drugi kandydat, który w czwartek ogłosił start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Wcześniej do Rzeszowa przyjechali Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Konrad Berkowicz z Konfederacji, by oficjalnie ogłosić, że Braun został kandydatem ich partii na prezydenta Rzeszowa.

– Z przyjemnością i dumą zawiadamiany, że kandydatem na prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach prezydenckich z ramienia naszego stowarzyszenia jest Kazimierz Rochecki– poinformowała w komunikacie do mediów Małgorzata Grzywa, prezes zarządu Stowarzyszenia „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”.

Rochecki, kiedyś prawa ręka Marii Zbyrowskiej

Kazimierz Rochecki jest rzeszowianinem od ponad 60 lat. Absolwentem technikum budowlanego Państwowych Szkół Budownictwa przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. W latach 80. ukończył studia na wydziale prawa i administracji Filii UMCS w Rzeszowie. Był Wiceprzewodniczącym Chrześcijańskiej Demokracji III RP województwa podkarpackiego.

W latach 2004-2007 Kazimierz Rochecki był kandydatem na posła do parlamentu polskiego i europejskiego z ramienia Samoobrony RP. Był wiceprzewodniczącym Samoobron na Podkarpaciu. Aktywnie działał u boku pochodzącej z Jaźwin byłej posłanki Marii Zbyrowskiej.

Rochecki jest pomysłodawcą, założycielem i wiceprezesem stowarzyszenia „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”, które walczy ze smrodem z zakładów drobiarskich “Res-Drob” na osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie. Rochecki trzecią kadencję przewodzi Radzie Osiedla Śródmieście i aktywnie działa m.in. na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście. Dlatego czysty i zielony Rzeszów to temat przewodni jego kampanii wyborczej.

Więcej na: https://nowiny24.pl/kazimierz-rochecki-byly-dzialacz-samoobrony-kandydatem-na-prezydenta-rzeszowa/ar/c1-15474342

Fot. Facebook/Kazimierz Rochecki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.