Ewa Leniart kandydatem w wyborach na prezydenta Rzeszowa

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, potwierdziła w środę, że będzie się ubiegać o fotel prezydenta Rzeszowa. – Zdecydowałam się, iż będę kandydować z własnego komitetu – powiedziała na rzeszowskim Rynku.

Kandydatce na prezydenta Rzeszowa zależy na tym, by do bliskiej współpracy zaprosić wszystkie dotychczas pomijane środowiska.

– Doskonale wiemy, że potrzeb w mieście jest bardzo dużo. Potrzeba ogromnych pieniędzy, ja wiem jak po nie sięgać. To ja mam tę moc – mówi Ewa Leniart.

– Mimo że mam poparcie Prawa i Sprawiedliwości, będę kandydatką obywatelską. Mam swój komitet, Komitet Wyborczy Ewy Leniart. Zadbam o najbardziej potrzebujących – obiecywała wojewoda.

O kandydaturze Leniart spekulowano od momentu rezygnacji Tadeusza Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Jej udział w wyborach oznacza, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma trzech kandydatów. Oprócz Leniart kandydaturę zgłosił Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, który także obiecał rzucenie partyjnej legitymacji. Swojego człowieka proponuje też Porozumienie, w partii Jarosława Gowina aktualnie toczą się prawybory

Spoza środowiska PiS do startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa zgłosili się: Agnieszka Itner (Razem)Grzegorz Braun (Konfederacja)Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15) Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście)

Wciąż nie wiadomo, kogo poprze Koalicja Obywatelska, która zapowiada wspólnego kandydata całej opozycji. PSL wysuwa kandydaturę Edwarda Słupka, szefa rzeszowskiej spółdzielni Zodiak, Lewica myśli o Wiesławie Bużu. W grze jest też Konrad Fijołek, przewodniczący Rozwoju Rzeszowa. 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają odbyć się 9 maja. 

Ewa Leniart ma 44 lata. Jest prawnikiem. W 2014 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych.

Fot. Piotr Jastrzębski

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.