Konrad Fijołek, rzeszowski radny, kandydatem na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek, rzeszowski radny, będzie wspólnym kandydatem opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa – ogłoszono na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak podaje Interia.pl i Polsatnews.pl, poparcie dla Konrada Fijołka zadeklarowały: Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL, a także Polska 2050 Szymona Hołowni. Swoich kandydatów wystawiła także Solidarna Polska, PiS i Konfederacja.

Oficjalne ogłoszenie wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa nastąpiło tuż po godz. 12 na konferencji prasowej zwołanej w mieście. Wzięli w niej udział liderzy partii opozycyjnych – wśród nich: Borys Budka, Włodzimierz Czarzasty, Władysław Kosiniak-Kamysz i sam kandydat.

Fijołek zapowiedział, że choć nie chce deprecjonować dorobku Rzeszowa, zamierza „dokonać niezbędnych zmian”. Podkreślił swoje przywiązanie do miasta. – Tutaj się urodziłem, wychowałem i założyłem rodzinę – wyliczył.
Kim jest Konrad Fijołek?

Konrad Fijołek jest wiceprzewodniczącym rady miasta i byłym współpracownikiem wieloletniego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Podobnie, jak on niegdyś związany był z SLD, a ostatnio pełnił funkcję szefa klubu Rozwój Rzeszowa. To właśnie ten klub już w ostatni czwartek zaproponował oficjalnie kandydaturę swojego przewodniczącego.

Wybory nowego prezydenta Rzeszowa zarządzono na 9 maja.

Zamiar kandydowania ogłosili już: Marcin Warchoł – popierany przez ustępującego Tadeusza Ferenca oraz Solidarną Polskę, Ewa Leniart – obecna wojewoda podkarpacka, popierana przez PiS, a także poseł Konfederacji z okręgu rzeszowskiego Grzegorz Braun, były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski i Kazimierz Rochecki, były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście.

Polecam także: https://rzeszow-news.pl/konrad-fijolek-kandydatem-opozycji-w-wyborach-na-prezydenta-rzeszowa-foto/ oraz na: https://nowiny24.pl/konrad-fijolek-kandydatem-opozycji-na-prezydenta-rzeszowa-poparli-go-min-borys-budka-wladyslaw-kosiniakkamysz-i-szymon-holownia/ar/c1-15490990

Więcej na: https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-wybory-prezydenta-rzeszowa-konrad-fijolek-kandydatem-opozycj,nId,5108216#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.