Porozumienie dogadało się z Solidarną Polską. Warchoł z poparciem kandydata od Gowina

Kolejna zmiana na liście kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Dzisiaj rezygnację ze startu ogłosił Waldemar Kotula, kandydat Porozumienia. Na płycie rzeszowskiego Rynku zakończyła się przed chwilą konferencja kandydata na prezydenta Rzeszowa – Marcina Warchoła. Podczas spotkania poparcia udzielił mu Waldemar Kotula, który w wyborach miał startować z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina. Kandydaci podpisali porozumienie programowe.

Uznałem, że większe szanse na wygraną w wyborach ma pan dr hab. Marcin Warchoł i liczę, że on zrealizuje moje postulaty. Wspólnie staramy się o to, aby w mieście wygrał kandydat prawicy. Matematyka jest prosta, jest jeden kandydat opozycji, a z naszej strony było nas więcej. Po rozmowach z panem wiceministrem Warchołem uznałem, że skoro zgodził się realizować mój program, to udzielę mu poparcia – powiedział przed chwilą Waldemar Kotula udzielając poparcia Marcinowi Warchołowi.

To dla mnie bardzo ważne poparcie i bardzo za nie dziękuję. Otrzymałem już poparcie od pana prezydenta Tadeusza Ferenca, następnie od pana posła Masłowskiego, z którym mamy wspólną wizję innowacyjności i przedsiębiorczości. Z panem Waldemarem Kotulą łączy nas zoo, szpital kliniczny, pieniądze dla rad osiedli, czy program mieszkaniowy przy ulicy Wołyńskiej. Jestem ogromnie wdzięczny i liczę, że wspólnie zrealizujemy szereg wspólnych projektów – mówił Marcin Warchoł.

Poparcia Marcinowi Warchołowi udzielił Waldemar Kotula, który w wyborach miał startować z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Kandydaci

Przypomnijmy, w wyborach uzupełniających każda z frakcji politycznych zgłosiła swojego kandydata. Opozycja (Polska 2050, PSL, Lewica, KO) wystawiła Konrada Fijołka, Konfederacja – Grzegorza Brauna, a PiS rekomenduje Ewę Leniart. Marcin Warchoł startuje z poparciem Solidarnej Polski, do której należał przez dwa lata.

Tadeusz Ferenc w lutym zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa, przez co konieczne okazało się przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Te zaplanowano na 9 maja, a o fotel włodarza miasta walczyć miał Waldemar Kotula z Porozumienia, który w środę 14 kwietnia poinformował o rezygnacji ze startu.

Więcej na: https://nowiny24.pl/marcin-warchol-z-poparciem-waldemara-kotuli-uznalem-ze-wieksze-szanse-na-wygrana-ma-pan-dr-hab-marcin-warchol/ar/c1-15551040; https://www.wprost.pl/kraj/10438763/rzeszow-marcin-warchol-z-poparciem-waldemara-kotuli.html

Fot. Archiwum/Sztab Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.