Czy burmistrz Sieniawy chodził bez maseczki i jeździł bez prawa jazdy? Sprawę będzie wyjaśniał sąd

Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafiły liczne wnioski z policji w Nisku o ukaranie burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, Adama W. Mężczyzna miał prowadzić samochód mimo tego, że czasowo zostało mu odebrane prawo jazdy. Adam W. miał również w przestrzeni publicznej chodzić bez maseczki. Policja z Niska skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Przeworsku.

Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafiły wnioski policji o ukarania burmistrza Sieniawy Adama W. Anonimowy sygnalista przekazał policji materiały mające świadczyć o wykroczeniach, czyli złamaniu obostrzeń przez burmistrza i kierowaniu samochodem, pomimo czasowego zatrzymania prawa jazdy.

Sprawa jest nietypowa. Okazuje się, że materiały w tej sprawie zgromadził jeden z mieszkańców powiatu przeworskiego, anonimowy „sygnalista”, który przekazał je przeworskiej policji. Te ze względu na charakter sprawy, a głównie to, że dotyczy ona ważnej osoby z terenu powiatu, została wyłączona z dalszych czynności. Sygnały o nieprawidłowościach wyjaśniała Komenda Miejska Policji w Nisku.

5 marca do Sądu Rejonowego w Przeworsku funkcjonariusze policji z Niska wysłali wniosek o ukaranie burmistrza Sieniawy Adama W. za 32 wykroczenia.  Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował mundurowych o tym, że włodarz  28 razy nie miał maseczki w przestrzeni publicznej i 4 razy jeździł samochodem osobowym, mimo iż wcześniej zostało mu czasowo odebrane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował o wykroczeniach włodarza policję w Przeworsku, ale ta wyłączyła się z prowadzenia sprawy ze względu na pełnioną funkcję w przestrzeni publicznej przez Adama W.

Efekt?

Skierowanie przez niżańską policję do przeworskiego sądu rejonowego wniosków o ukaranie burmistrza aż za 32 wykroczenia. Cztery dotyczą rzekomego kierowania przez burmistrza pojazdem, pomimo, że ma czasowo zatrzymane prawo jazdy, po tym, jak został przez policję złapany za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. 28 osiem wniosków dotyczy rzekomego niestosowania się do obostrzeń sanitarnych w miejscach publicznych, a dokładnie niezakładania maseczki ochronnej na usta i nos.

Sąd będzie wyjaśniał, czy i dlaczego burmistrz Sieniawy chodził w miejscach publicznych bez maseczki ochronnej.
Ponadto, czy kierował pojazdem pomimo braku uprawnień

Dowodami w tej sprawie są m.in. nagrania z monitoringu, dokumentujące zachowania burmistrza. Zostały one wskazana przez zawiadamiającego mieszkańca powiatu przeworskiego i zabezpieczone przez policję.– 5 marca 2021 roku z Komendy Powiatowej Policji w Nisku wyszedł wniosek o ukaranie Adma W., który trafił  do Sądu Rejonowego w Przeworsku. Chodziło o 32 wykroczenia. 28 z nich dotyczyło nie zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, 4 prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień, gdyż takowe zostały czasowo odebrane  wymienionemu mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km /h w terenie zabudowanym – informowała Anna Kowalik, Rzecznik Prasowy Policji w Nisku.

Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie wyznaczono.

– Z powodu choroby sędziego referenta wyznaczonego do prowadzenia tej sprawy nie wyznaczono jeszcze terminu rozpoczęcia procesu Adama W. – poinformowała Małgorzata Reizer, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Policyjne wnioski o ukaranie burmistrza będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Przeworsku. Skierowaliśmy prośbę do burmistrza Sieniawy o komentarz lub ustosunkowanie się do sprawy. Czekamy na odpowiedź.

Sprawa jest natomiast komentowana w gminie Sieniawa.

Ktoś sporo się natrudził, żeby zgromadzić aż tyle wniosków i dostarczyć je policji. Ta osoba musi dobrze znać burmistrza i wiedzieć, że miał zatrzymane prawo jazdy i jakim samochodem jeździ – mówi jeden z mieszkańców powiatu przeworskiego, od razu zastrzegając, że absolutnie nie popełnia łamania prawa (kierowanie pojazdem bez uprawnień), jeżeli do niego doszło.

Więcej na: https://nowiny24.pl/czy-burmistrz-sieniawy-chodzil-bez-maseczki-i-jezdzil-bez-prawa-jazdy-sprawe-bedzie-wyjasnial-sad/ar/c1-15563562; https://www.se.pl/rzeszow/policja-wnioskuje-do-sadu-zeby-ukarac-wodarza-za-brak-maseczki-i-jezdzenie-bez-prawa-jazdy-aa-AwYS-iy68-gfMA.html

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.