Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem. Wicepremier profesor Piotr Gliński, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zapewnił dzisiaj wojewodzinę podkarpacką dr Ewę Leniart, kandydującą na prezydenta Rzeszowa z PiS, że udzieli wsparcia dla realizacji tej inwestycji. Wniosek o dofinansowanie ze środków resortu został już złożony przez pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. A to nie wszystko…Na rządowe finansowanie może liczyć także zaplecze treningowe dla rzeszowskich skoczków do wody.

Na profilu FB dr Ewa Leniart czytamy: „Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem. Wicepremier Profesor Piotr Gliński zapewnił mnie dziś o wsparciu dla realizacji tej inwestycji. Wniosek o dofinansowanie ze środków resortu, został już złożony przez pełniącego funkcję Prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. A to nie wszystko…Na rządowe finansowanie może liczyć także zaplecze treningowe dla rzeszowskich skoczków do wody”.

To było dobre spotkanie

Wojewodzina podkarpacka dr Ewę Leniart podczas wizyty w Warszawie spotkała się także z premierem RP Mateuszem Morawieckim.

Wojewodzina podkarpacka dr Ewa Leniart spotkała się także z premierem RP

Na profilu FB wojewodzina podkarpacka informuje: „To było dobre spotkanie. Z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawialiśmy o przyszłości Rzeszowa i regionu. Szczególną uwagę zwróciłam na potrzebę realizacji kluczowych inwestycji komunikacyjnych, jak np. droga południowa w Rzeszowie. Po raz kolejny dyskutowaliśmy o możliwości wykorzystania potencjału naukowego regionu i zintensyfikowaniu działań w kierunku stworzenia mechanizmów do produkcji instalacji wodorowych i wykorzystania wodoru jako źródła energii.”

Wizyta wojewodziny podkarpackiej dr Ewy Leniart w Warszawie nie obeszła się bez pozytywnego komentarza ze strony kibiców CWKS „Resovia”.

Dziękuję w imieniu wielu kibiców najstarszego polskiego klubu” – komentuje na FB Paweł Leśniak.

Chociaż daleko mi do partii, którą Pani reprezentuje doceniam te starania jako mieszkaniec Rzeszowa! Brawo! I gratulacje, bo ta inwestycja nie miała szczęścia przez te ostatnie lata!– komentuje na FB Tomek Rajzer.

Brawo Pani Wojewodo. Kolejne znakomite działania a nie pozoranctwo i wodolejstwo, które było praktykowane latami i zrzucanie winy na innych. Dziękuję” – komentuje na FB Jarek Dyląg.

Są też i głosy przeciwne.

Minister kultury dofinansuje centrum lekkoatletyczne… A minister sportu i turystyki dofinansuje np. Teatr muzyczny? (była kilka lat temu mowa o potrzebie też takiego miejsca..) brawo PiS jesteście coraz lepsi i coraz bardziej mi wstyd że na was głosowałem… A minister zdrowia wybuduje… może się powstrzymam…” – komentuje na FB Grzegorz Tomczyk.

Przypomnijmy iż warunkiem budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie było przekazanie przez Klub CWKS „Resovia” działek, niezbędnych do realizacji inwestycji i wykupienie przyległej działki. Jak ogłosiła w piątek na konferencji prasowej wojewodzina podkarpacka, Rzeszów ma już wszystkie działki potrzebne do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, które ma powstać na bazie stadionu CWKS „Resovii”. Nowoczesne Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Znajdzie się na nim m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 350 metrów, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. 

Do tematu wrócimy już wkrótce.

Więcej na: https://www.facebook.com/LeniartEwa; https://nowiny24.pl/rzeszow-ma-wszystkie-dzialki-potrzebne-do-budowy-nowego-stadionu-lekkoatletycznego/ar/c2-15578343

Fot. Archiwum/FB/https://www.facebook.com/LeniartEwa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.