Miasto Rzeszów przyznało nagrody sportowcom

Jak poinformował „GP” Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, miasto Rzeszów przyznało nagrody dla sportowców (zawodników i trenerów), którzy uzyskali wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym w 2020 roku.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Rafał Wilk (kolarstwo ręczne), który uzyskał kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2021 oraz biegaczka Matylda Kowal, mistrzyni Polski seniorów, objęta programem przygotowań do IO Tokio 2021.

Do podziału w 2021 roku została zarezerwowana kwota 500 tysięcy złotych. Jest to aż o 160 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku – podkreśla Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Do urzędu miasta złożono 152 wnioski dotyczące przyznania nagród. 125 z nich dotyczyło nagrodzenia sportowców, 27 trenerów. Ostatecznie, po analizie, zakwalifikowano 143 wnioski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.:

* Rafał Wilk (handbike/kolarstwo ręczne), który uzyskał kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2021 oraz dobył Mistrzostwo Polski 2020 w jeździe na czas;

* Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek (skoki do wody) – zawodnicy objęci programem przygotowań do IO Tokio 2021, członkowie Kadry Narodowej Seniorów;

* Dominik Kida (boks) – Mistrz Polski Seniorów 2020 w boksie w kategorii do 69 kg, członek Kadry Narodowej Seniorów;

* Matylda Kowal (biegi) – Mistrzyni Polski Seniorów 2020 w biegu na 3000 m z przeszkodami, zawodniczka objęta programem przygotowań do IO Tokio 2021, członek Kadry Narodowej Seniorów.

Wysokość najwyższej nagrody przyznanej przez miasto to 8 872 zł.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.