Przebudowa stadionu miejskiego w Rzeszowie na ostatniej prostej

Na rzeszowskim stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej dobiega końca układanie murawy. Warta prawie 11 mln zł inwestycja zakończona zostanie w maju. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rzeszowski Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej dostosowywany jest do wymagań I ligi piłkarskiej.

Dobiega końca modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Na boisku piłkarskim układana jest już murawa, którą wykonawca rozwija z gotowych rolek. Stadion będzie gotowy 11 maja.

Roboty na stadionie mają na celu przystosowanie go do wymagań I ligi piłkarskiej, w której występuje CWKS Resovia.

Aby spełniał wymogi konieczna była między innymi: wymiana oświetlenia na nowocześniejsze, budowa systemu podgrzewania murawy, drenażu. Na płycie głównej stadionu układana jest obecnie trawa. Prawie dwie trzecie murawy jest już ułożone – mówi Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

W miejscu czterech przestarzałych masztów stanęły dwa nowoczesne, nieco wyższe od poprzednich, które zostały zdemontowane.

Co istotne, nowy system oświetlenia jest inteligentny – pozwala między innymi skupić wiązkę światła na konkretnej konkurencji, której rozgrywki aktualnie odbywają się na stadionie – dodaje Marek Bajdak.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne termin zakończenia prac kilkakrotnie przesuwano. Aktualnie mówi się o oddaniu obiektu do użytkowania sportowcom w drugim tygodniu maja.

Wykonawca robi wszystko, aby zdążyć oddać inwestycję w maju – powiedział prezydent Rzeszowa.

Jak poinformował „GP” Artur Gernandz Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, przebudowa stadionu jest jedną z większych tegorocznych inwestycji w Rzeszowie. Jej koszt to blisko 11 mln zł, a prace zostały dofinansowane z puli pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na tę kwotę złożyły się m.in. przebudowa płyty boiska wraz z ułożeniem nowej murawy oraz montaż jej podgrzewania i odwodnienia. Na boisku zamontowano także system nawadniania murawy zasilany z istniejącej studni głębinowej. System oświetlenia bazuje przede wszystkim na dwóch masztach wysokich na 57 metrów każdy (plus iglice). Jupitery będą oświetlały zarówno boisko piłkarskie, jak i tor żużlowy. Na masztach zamontowano po 86 sztuk naświetlaczy o mocy 1450 W. Oprawy oświetleniowe zamontowano także na konstrukcji zadaszenie trybuny wschodniej, oświetlono także park maszyn pawilonu żużlowego. Nowa murawa został wcześniej ułożona na boisku treningowym, zlokalizowanym za trybuną, od strony Wisłoka. Na torze żużlowym ułożono nowy krawężnik od strony wewnętrznej, a także zamontowano odwodnienie i wykonano kanalizację deszczową. Jeszcze w maju na torze zostaną zamontowane nowe bandy pneumatyczne (do realizacji, do 23 maja).

Więcej na: https://nowiny24.pl/stadion-miejski-w-rzeszowie-prawie-gotowy-na-mecze-pilkarskie-i-zuzlowe/ar/c2-15589726

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.