Rozpoczął się Kongres 590. Najważniejszą gospodarczą debatę na Podkarpaciu otworzył Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda otworzył V edycję Kongresu 590 pn. „Polska/Świat Startujemy”. Wydarzenie, nawiązujące nazwą do liczby oznaczającej w kodzie kreskowym produktu pochodzenie z Polski, objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

W środę rozpoczął się dwudniowy Kongres 590, czyli najważniejsza debata gospodarcza na Podkarpaciu. Z powodu pandemii wydarzenie odbywa się w formie online.

„Cieszę się, że już po raz piąty mogę jako Prezydent Rzeczypospolitej otworzyć Kongres 590, wyjątkowe wydarzenie poświęcone ekspansji polskich firm, budowaniu polskiego kapitału i wzmacnianiu patriotyzmu gospodarczego. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Kongres 590 odbywa się w nietypowej formule, ale jestem pewien, że będzie on równie owocny, jak poprzednie edycje, w których miałem przyjemność uczestniczyć. Jestem też głęboko przekonany, że w naszej walce z pandemią zbliżamy się do momentu, gdy będziemy mogli zacząć przywracać normalne funkcjonowanie branż, których działalność ze względów pandemicznych została ograniczona lub wręcz zawieszona” – czytamy w liście prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników Kongresu 590.

W środę, 5 maja, Kongres 590 otworzył prezydent Andrzej Duda. W Kongresie poświęconym ekspansji polskich firm, budowaniu polskiego kapitału i znaczeniu patriotyzmu gospodarczego przewidywany jest udział m.in. doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kongres, który zazwyczaj odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa tym razem ma charakter hybrydowy a jego panele tematyczne można śledzić na żywo na stronach internetowych organizatora. W agendzie pierwszego dnia kongresu są m.in. dyskusje o: prognozie geopolitycznej Polski dra George Friedmana, drogach do neutralności klimatycznej, patriotyzmie gospodarczym czy inwestycjach PKP.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch, marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki rozmawiają dziś o „znaczeniu trasy Via Carpatia dla rozwoju Polski Wschodniej”.

W panelu „Budowanie marki regionu przez pryzmat inteligentnych specjalizacji” weźmie udział marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

W czwartek, 6 mają, drugi dzień Kongresu 590 otworzy premier RP Mateusz Morawiecki. Tematy paneli to m.in.: „Jaki wpływ na życie każdego z nas ma sektor kosmiczny?”, „Morska energetyka wiatrowa”, „Czy będziemy żyli w azjatyckim wieku i co to dla nas oznacza?”, „Neutralność klimatyczna w kontekście innowacji technologicznych”, a także modernizacja transportu kolejowego, polityka prorodzinna czy finansowanie innowacji B+R.

Więcej o Kongresie 590 na stronie www.kongres590.pl. Tam też odbywają się transmisje poszczególnych paneli.

Więcej na: https://nowiny24.pl/rozpoczal-sie-kongres-590-najwazniejsza-gospodarcza-debate-na-podkarpaciu-otworzyl-andrzej-duda/ar/c3-15595763; https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2200,prezydent-otworzyl-v-edycje-kongresu-590.html

Fot. https://www.prezydent.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.