Tour de Pologne wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie w Rzeszowie.

– Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa podczas uroczystego podpisania umowy z LangTeam – organizatorem Tour de Pologne.

Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie – miejscu już znakomicie wypróbowanym, z fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych – będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w Rzeszowie. Ten etap odbędzie się 11 sierpnia – zdradził Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i Tomasz Poręba, eurodeputowany.

– Tour de Pologne jest ważnym wydarzeniem, które traktujemy nie tylko jako promocję województwa, ale przede wszystkim jako promocję Rzeszowa. Bardzo cieszę się, że dochodzi do podpisania tego porozumienia, i że pan dyrektor Lang po raz kolejny zdecydował się na wybór Rzeszowa jako miasta, w którym odbędzie się finisz jednego z etapów – powiedziała Ewa Leniart. – To wydarzenie będzie transmitowane w najważniejszych telewizjach. Podkarpacie dzięki temu wyścigowi będzie oglądane na całym świecie – dodał Tomasz Poręba.

Podpisanie umowy z LangTeam  w związku z organizacją III Etapu 78. Tour de Pologne UCI World Tour z metą w Rzeszowie

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Jak poinformowało „GP” Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa, ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny VAN POPPEL z Team Sky.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.