Daniel Pers prognozuje, że przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie wygra Konrad Fijołek

Przyspieszone wybory na prezydenta Rzeszowa wygra Konrad Fijołek – tak wynika z prognozy analityka sondaży Daniela Persa, najdokładniejszego prognostyka wyborów w USA. Czy jego prognoza sprawdzi się w Rzeszowie?

Daniel Pers znany jest głównie z dużej orientacji w wyborach w USA, w Polsce przeprowadza częściej badania fokusowe. W piątek na Twitterze opublikował prognozy dotyczące wyborów prezydenckich w Rzeszowie, które przesunięto na 13 czerwca.

Czy wyścig w jest rozstrzygnięty? Pyta Daniel Pers i przedstawia prognozę prezydencką dla miasta Rzeszowa. Z prognoz Persa wynika, że frekwencja w wyborach wyniesie 48 procent.

Liderem jest Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Jego wynik to 43,9 proc. Druga jest Ewa Leniart (popierana przez PiS) z wynikiem 18,7 proc., trzeci Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca) – 15,4 proc., czwarty Grzegorz Braun (Konfederacja) – 12,5 proc. 

Konrad Fijołek w drugiej turze pokona także Marcina Warchoła (53,2 – 46,8 proc. na korzyść Fijołka)

Daniel Pers prognozuje, że Konrad Fijołek w drugiej turze pokona każdego z kontrkandydatów. Najmniejsza różnica jest między nim a Marcinem Warchołem (53,2 – 46,8 proc. na korzyść Fijołka). 

Gdyby w drugiej turze Fijołek zmierzył się z Ewą Leniart, mógłby liczyć na 54,9 proc. głosów, Leniart na 45,1 proc.

Gdyby w drugiej turze Fijołek zmierzył się z Ewą Leniart, mógłby liczyć na 54,9 proc. głosów, Leniart na 45,1 proc. W przypadku starcia z Grzegorzem Braunem różnica jest największa. Fijołek – w prognozach Persa – ma 62,1 proc. głosów, Braun – 37,9 proc. 

W przypadku starcia w drugiej turze z Grzegorzem Braunem
różnica jest największa (Fijołek 62,1 proc. głosów, Braun – 37,9 proc.) 

Twitterowicze spodziewali bardziej wyrównanego pojedynku Konrada Fijołka z Marcinem Warchołem. “Poparcie prezydenta Rzeszowa póki co nie działa cudów, a deklarowane poparcie kandydata w pierwszej turze nadal pozostaje niskie” – zauważa Daniel Pers.

Wśród mediów lokalnych temat prognozy wyborczej w Rzeszowie Daniela Persa podjął jedynie portal informacyjny rzeszow-news.pl Spotkało się to z odzewem ze strony Daniela Persa. Na profilu twitterowym czytamy: „Wielkie dzięki dla @RzeszowNews”

Więcej na: https://twitter.com/PersElection?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

Fot. https://twitter.com/PersElection?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.