Dwanaście weekendów pełnych kultury

RZESZÓW. Dr Ewa Leniart zapowiada program dofinansowania plenerowych wydarzeń artystycznych. Miasto tętniące życiem to jeden z głównych celów programowych dr Ewy Leniart ubiegającej się o funkcję prezydenta Rzeszowa. Kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Dom Rzeszów” przedstawiła dziś propozycję dofinansowania małych inicjatyw kulturalnych, które wypełniłyby miejską przestrzeń, zwłaszcza w okresie sprzyjającym organizacji wydarzeń plenerowych. Program “Weekendy pełne kultury” umożliwi lokalnym artystom ubieganie się o granty, dzięki którym będą mogli cyklicznie prezentować swoją twórczość mieszkańcom Rzeszowa.

– Dwanaście weekendów pełnych kultury to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, ale także nowa forma wsparcia lokalnej działalności artystycznej. Chcę na nowo tchnąć życie w ulice Rzeszowa i sprawić, by zagościły na nich małe formy kulturalne, takie jak teatry uliczne, pokazy tańca, koncerty, inscenizacje historyczne czy innego rodzaju performance, które dotąd nie mogły liczyć na uznanie włodarzy miasta – powiedziała dr Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Zdaniem dr Ewy Leniart program “Weekendy pełne kultury” umożliwi lokalnym artystom ubieganie się o granty,
dzięki którym będą mogli cyklicznie prezentować swoją twórczość mieszkańcom Rzeszowa

Jak poinformował „GP” Michał Tabisz z Biura Prasowego KWW Ewy Leniart „Wspólny Dom Rzeszów”, wśród potencjalnych lokalizacji plenerowych wydarzeń – poza rynkiem i jego okolicami – kandydatka na prezydenta Rzeszowa wymieniła m.in. deptak przy ul. 3 Maja, teren wokół fosy zamkowej czy fontannę multimedialną. Podkreśliła, że równolegle to tej inicjatywy zamierza podjąć działania na rzecz podniesienia rangi dużych, masowych imprez kulturalnych organizowanych w stolicy Podkarpacia. Zdaniem Ewy Leniart obowiązkiem samorządu miejskiego jest zapewnienie na ten cel odpowiednich środków finansowych.

Fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart „Wspólny Dom Rzeszów”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.