Dzień Europy w Rzeszowie

RZESZÓW. Radość, pozytywna energia i duma z bycia Europejczykami – tak w Rzeszowie świętowano Dzień Europy. Jednak święto Europy mogło być w Rzeszowie również świętem demokracji, gdyby nie zmiana terminu wyborów na prezydenta Rzeszowa.

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa witając zebranych na rzeszowskim Rynku mieszkańców, zaznaczył, że Rzeszów to piękne, pozytywne miasto i nie ma tu miejsca na mowę nienawiści i złość wobec drugiego człowieka. To miasto otwarte na innych i od zawsze znane z tolerancji. Zauważył również, jak wiele zawdzięczamy byciu członkiem Unii Europejskiej.

Dzięki temu, że Polska, że Rzeszów znalazły się w Unii Europejskiej, nasze miasto tak wypiękniało – powiedział Konrad Fijołek. – Niemalże każda inwestycja, każda droga, po której chodzimy w tym mieście, ma jakiś związek z tym,że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki Unii Europejskiej mamy tu nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim ten przekaz, że jesteśmy jedną europejską rodziną. I nawet Rzeszów, leżący niemalże na brzegu tejże Unii Europejskiej ma pełne prawo do tego aby Dzień Europy świętować.

Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości była europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Święto Europy to radość!- powiedziała europosłanka Elżbieta Łukacijewska. – My jesteśmy Polakami, jesteśmy Europejczykami. Europa to wolności, to prawa człowieka, to szacunek dla drugiego człowieka, to szanse, możliwości i wyzwania. To wartości. I obyśmy nigdy ich nie stracili. Unia Europejska to również demokracja i dzisiaj mogliśmy świętując Dzień Europy, świętować również demokrację, gdyby się odbyły wybory na prezydenta Rzeszowa. Nie było żadnego powodu aby je przesuwać… Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, drugi raz tych wyborów nie przesunie – dodała europosłanka.

Zaznaczyła, że Rzeszów już teraz bardzo potrzebuje gospodarza, który wykorzysta wszystkie atuty i szanse miasta. Ale przede wszystkim zrealizuje potrzeby mieszkańców.Miasto nie może długo pozostawać bez gospodarza.

Radny Konrad Fijołek częstował uczestników Dnia Europy w Rzeszowie ogromnym tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Ody do radości, a mieszkańcy mogli poczęstować się ogromnym tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej.

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.