Droga została sprzedana deweloperowi. Mieszkańcy ul. Lenartowicza  w Rzeszowie zostaną pozbawieni dojazdu do swoich mieszkań

RZESZÓW. W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna – kandydata na urząd prezydenta Miasta Rzeszowa, który wraz ze swoim sztabem odpowiedział na głos mieszkańców ulicy Lenartowicza, borykających się z problemem dojazdu do swoich mieszkań.

Jak poinformował „GP” Jacek Ćwięka – rzecznik prasowy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”, po zbadaniu sprawy i przejrzeniu dokumentacji okazało się, że mieszkańcy już w 2015 roku interweniowali zarówno w Urzędzie Miasta Rzeszowa jak i u wojewody podkarpackiego, zwracając uwagę na wzmożony ruch na odcinku łączącym ulicę Lenartowicza z ulicą Podpromie. Wnioski i apele mieszkańców pozostały jednak bez echa, a jedyną instytucją, która odpowiedziała mieszkańcom była Państwowa Straż Pożarna.

W tym roku okazało się, że wspomniana droga, mająca służebność przejazdu została sprzedana deweloperowi wraz z sąsiednimi terenami pod budowę nowych bloków mieszkalnych. W takiej sytuacji mieszkańcy ul. Lenartowicza zostaną pozbawieni dojazdu do swoich mieszkań, a dodatkowo hala Podpromie straci alternatywną drogę dla ewakuacji lub dojazdu służb ratowniczych.

Działanie Urzędu Miasta Rzeszowa było dodatkowo cyniczne, gdyż w akcie notarialnym dla działki, na której położona jest droga dojazdowa i ustanowiona tam była służebność przejazdu dla mieszkańców. Nie mógł o tym fakcie nie wiedzieć ani ówczesny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, ani radni miejscy, w tym pan radny Konrad Fijołek. Mimo tego do tej pory, czyli przez ponad 5 lat sytuacja nie uległa poprawie, a co więcej – Urząd Miasta Rzeszowa złamał podstawowe zasady prawa budowlanego, nie wspominając już o studium zagospodarowania przestrzennego.

Dodatkowym aspektem jest to, że po wybudowaniu nowo projektowanych budynków na osiedlu Grota-Roweckiego zostanie zaburzony przepływ mas powietrza, a co za tym idzie wentylowanie obecnych tam budynków.

Poseł na Sejm RP Grzegorz Braun podkreślił, że jest zwolennikiem nowej pięknej infrastruktury mieszkalnej, jest wielkim entuzjastą rozwoju miasta, zwłaszcza budowlanego, lecz nie podoba mu się załatwianie spraw za plecami mieszkańców, w dodatku z naruszeniem prawa i narażeniem mieszkańców na zagrożenie bezpieczeństwa.

Na koniec poseł Grzegorz Braun zaprosił mieszkańców osiedla Grota-Roweckiego na spotkanie osiedlowe, które odbędzie się dziś wieczorem o godz. 18:00 na skwerku między blokami Lenartowicza 8 a Hetmańskiej 15.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.