Ogrody Bernardyńskie pod opieką miasta

RZESZÓW. Samorząd Rzeszowa podpisał umowę z zakonem OO. Bernardynów na użytkowanie Ogrodów Bernardyńskich. Umowa została podpisana na czas nieokreślony i teren jest właśnie formalnie przekazywany miastu.

Jak poinformowała „GP” Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, zgodnie z zapisami umowy, miasto będzie w pełni zarządzało zlokalizowanymi w centrum Rzeszowa ogrodami. Dotyczy to zarówno zieleni, jak i znajdujących się tam elementów małej architektury czy fontanny, która została już uruchomiona.

Kwestia przekazania miastu Ogrodów Bernardyńskich była omawiana już od jakiegoś czasu, ale nie było takiej możliwości formalnej, gdyż ogrody zostały wybudowane z wykorzystaniem środków unijnych i w związku z trwałością projektu nie wchodziło to w grę – mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak. – Teraz miasto będzie mogło zadbać o tę przestrzeń, o jej wykorzystanie do celów publicznych, ale także zapewni odpowiedni nadzór straży miejskiej, o co apelowały osoby mieszkające w pobliżu ogrodów.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej kończą właśnie formalności związane z przekazaniem ogrodów samorządowi. Odbierane są poszczególne elementy ogrodu, aby było wiadomo czym dokładnie będzie dysponować miasto. Przejęte przez miasto Ogrody Bernardyńskie mają powierzchnię ok. 80 arów.

Jest to bardzo cenny teren w samym centrum miasta, dlatego znakomicie nadaje się do wydarzeń o charakterze publicznym. W planach mamy organizowanie w tym miejscu różnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, na przykład wystaw  plenerowych czy koncertów – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.