Tężnia solankowa na os. Miłocin w Rzeszowie. Będzie dokumentacja projektowa

RZESZÓW. Inwestycja będzie realizowana w parku na os. Miłocin w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak poinformował „GP” Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, przetarg na wybór firmy, która opracuje koncepcję i dokumentację projektową budowy tężni solankowej w parku przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie został właśnie ogłoszony. Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 20 maja br. Wybrany wykonawca na dostarczenie zamawianych przez miasto dokumentów będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy.

Budowa tężni solankowej na terenie parku szkolnego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75 wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną jest zadaniem wybranym do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Czy taka tężnia solankowa powstanie na osiedlu Młocin w Rzeszowie czy też inna, zadecyduje projektant

Tężnia solankowa powstanie w parku, który ma powierzchnię ok. 2,5 ha. Będzie obiektem o konstrukcji drewnianej, z wypełnieniem z gałązek tarniny lub witek wierzbowych. Tężnia będzie oświetlona, wyposażona w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu będą ustawione ławki. Do zadań wykonawcy w ramach zagospodarowania terenu będzie należało także zaprojektowanie przebudowy terenu wraz zieleńcem i układem komunikacji wewnętrznej a także budowy niezbędnych sieci, instalacji i przyłączy. Nawierzchnia wokół tężni będzie mineralno – żywiczna. Częścią zadania będą także nasadzenia ozdobnych bylin i krzewów. Przestrzeń ta stworzy strefę relaksacyjno – zdrowotną, dostępną dla mieszkańców. Na terenie parku powstanie monitoring.

Po wykonaniu dokumentacji projektowej tężni oraz terenu wokół niej miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który inwestycję zrealizuje.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.