Sadzenie drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa, rodzinnie, pomimo deszczu, odpowiedzieli na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa i przyszli do Parku Papieskiego na symboliczną akcję sadzenia drzew – 20 dębów błotnych. To kontynuacja akcji sadzenia drzew, zorganizowanej przez Konrada Fijołka w 2017 roku. Ma ona na celu edukowanie tych najmłodszych mieszkańców Rzeszowa i pokazanie co warto zrobić dla Rzeszowa w sprawie miejskiej zieleni. W sadzeniu drzew wziął udział poseł na Sejm RP Wiesław Buż z SLD.

Idea sadzenia drzew narodziła się właśnie wtedy, kiedy pan minister, już świętej pamięci, prof. Szyszko wymyślił ustawę, w ramach której, niestety w Polsce, wycięto 3 miliony drzew – powiedział radny Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. -3 miliony drzew, a w samym Rzeszowie – kilka tysięcy, w ciągu trzech miesięcy. I kiedy to działo się w kraju, my z grupą fantastycznych przyjaciół, fantastycznych ludzi zaczęliśmy sadzić drzewa na przekór temu co działo się wtedy w Polsce. Właśnie wtedy, posadziliśmy tam, za nami, 30 pięknych dębów błotnych po to, żeby pokazać, że rzeszowianie potrafią się integrować, potrafią zadbać o swoje miasto – dodał.

Sadzenie drzew w Parku Papieskim w Rzeszowie zainicjował radny Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek powiedział, że dzisiejsza akcja, to symbol tego, jaki Rzeszów chcemy mieć w przyszłości. Rzeszów zielony, z parkami, skweramiw pobliżu naszych bloków, w odległości 10 minut spaceru. Rzeszów z zielenią w centrum. Z wysokimi drzewami wkomponowanymi w tych ulicach, gdzie ich brakuje.

O ile kiedyś myśleliśmy, że jednym z najważniejszych inwestycji dla miasta jest droga, jest kanalizacja, jest infrastruktura, dziś wszystkie nowoczesne miasta i Rzeszów także to wie, że prawdziwa inwestycja w człowieka jest inwestycją w zieleń – powiedział Konrad Fijołek.

W sadzeniu drzew wziął udział poseł na Sejm RP Wiesław Buż z SLD

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.