W Rzeszowie będzie dwa razy więcej ścieżek rowerowych

RZESZÓW. Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przedstawił w sobotę, 15 maja, na konferencji prasowej zobowiązanie, że jeśli zostanie prezydentem miasta, zbuduje 2 razy więcej ścieżek rowerowych, niż jest dzisiaj w Rzeszowie. Ponadto podkreślił, że każda nowa powstająca ulica w Rzeszowie będzie musiała mieć ścieżkę rowerową.

Jako przykład, gdzie takie ścieżki są potrzebne, pokazał ulicę Jarową, gdzie też odbyła się konferencja prasowa.

Jestem zapalonym rowerzystą, dzięki naszym podróżom znam sporo miejsc, gdzie ścieżki rowerowe w Rzeszowie powinny być zbudowane, choćby ze względu na bezpieczeństwo rowerzystówpodkreślał Marcin Warchoł, poseł na Sejm RP i wiceminister sprawiedliwości oraz kandydat na prezydenta Rzeszowa. Będę także rozmawiał z deweloperami, którzy czynią wszelkiego rodzaju inwestycje na terenie miasta, by zawsze uwzględniali infrastrukturę i potrzeby dla rowerzystów – dodał Marcin Warchoł.

Jak poinformował „GP” sztab Marcina Warchoła, kandydat podkreślił również na początku swojej konferencji prasowej zadowolenie z prezentacji Polskiego Ładu, która miała właśnie miejsce w sobotę.

– Z tego programu skorzysta wielu Rzeszowian. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30.000 złotych będzie oznaczało, że skorzystają na tym np. emeryci, którzy nie będą musieli płacić podatku do kwoty 2 500 zł, podniesiony zostanie drugi próg podatkowy do 120 000 złotych – podkreślił dr hab. Marcin Warchoł. – Będzie więcej pieniędzy w kieszeniach Rzeszowian, ale będzie także więcej środków na infrastrukturę w Rzeszowie – udowodniłem już wielokrotnie jako poseł, że potrafię pozyskiwać środki zewnętrzne dla miasta, i tak będzie tym razem – na przykład na południową obwodnicę miasta wraz z ringiem, co pozwoli usprawnić komunikację w mieście – dodał kandydat.

Marcin Warchoł zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem miasta to zbuduje 2 razy więcej ścieżek rowerowych

Na konferencji prasowej Marcin Warchoł wystąpił wraz z żoną i dziećmi, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który obchodzony był w sobotę, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim rzeszowskim rodzinom.

Fot. Sztab Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.