Nie dla paszportów sanitarnych

RZESZÓW. W poniedziałek, 17.05.2021 roku, o godzinie 10.30 na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna – kandydata na urząd Prezydenta Rzeszowa. Tematem konferencji była segregacja sanitarna. Grzegorz Braun stanowczo sprzeciwił się dzieleniu mieszkańców i dyskryminacji, z jaką wiąże się ryzyko tzw. paszportów sanitarnych.

Jako poseł codziennie otrzymuję sygnały o naciskach na żołnierzy, innych funkcjonariuszy służb mundurowych, ale także pracowników administracji, systemu lecznictwa, systemu edukacji. Wreszcie o naciskach na różne grupy społeczne i wiekowe. Celem tych nacisków jest wyegzekwowanie przyzwolenia, najlepiej entuzjastycznego, na poddanie procedurom medycznym, których cel, charakter i celowość pozostają dyskusyjne – powiedział Grzegorz Braun,poseł na Sejm RP i kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

Pan Grzegorz Braun podkreślał, że gwarancja równości wobec prawa wyklucza dyskryminowanie jakichkolwiek grup, a dostęp do opieki zdrowotnej oraz przestrzeni publicznej powinien być dla każdego taki sam.

Te naciski należy określić jako bezprawie. To naruszenie prawa do prywatności, prawa do nie bycia poddawanym eksperymentom medycznym. Nasi rodacy są poddawani presji i to presja, której trudno się oprzeć pojedynczemu człowiekowi – podkreślił Grzegorz Braun. – Jako prezydent Rzeszowa dołożę wszelkich starań, aby takie praktyki ukrócić. Rzeszów niech będzie strefą ludzi wolnych od formalnych czy nieformalnych nacisków.

Link do transmisji z konferencji prasowej: https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/2885412818453810

Fot. KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.