Premier Mateusz Morawiecki na Podkarpaciu

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki gości dzisiaj na Podkarpaciu. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził wpierw plac budowy S19. Wieczorem będzie też w Rzeszowie. Wizyta jest związana z wyborami na prezydenta Rzeszowa. Premier przyjechał wesprzeć dr Ewę Leniart, wojewodzinę podkarpacką. Towarzyszy mu Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS i poseł na Sejm RP z Rzeszowa.

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał dziś na Podkarpacie. Najpierw odwiedził budowę Via Carpathii w okolicach Niska. Poniedziałkowy wieczór oraz wtorek spędzi w Rzeszowie.

Premier Mateusz Morawiecki dwa dni spędzi na Podkarpaciu. W poniedziałek po godz. 12 wizytował budowę Via Carpathii w Nowej Wsi k. Niska. Na rozgrzebanej budowie drogi ekspresowej S19 zachwalał też Nowy Polski Ład.

Morawiecki w południe pojawił się w Nowej Wsi pod Rzeszowem na budowie drogi ekspresowej S19 (odcinek Zdziary – Rudnik nad Sanem). Przyjechał z nim szef Komitetu Wykonawczego PiS i rzeszowski poseł partii Krzysztof Sobolewski. W Nowej Wsi pojawił się też minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz jego zastępca Rafał Weber.

Premier mówił o nowych perspektywach wzrostu

Premier po budowie S19 przechadzał się także z podkarpackimi politykami PiS: wojewodą Ewą Leniart, marszałkiem Władysławem Ortylem oraz posłem Jerzym Paulem. Wizyta w Nowej Wsi nie była przypadkowa. Miała być dowodem, z jakim rozmachem rząd PiS prowadzi inwestycje. W Nowej Wsi powstaje prawie 400-metrowy most nad rzeką San. Budowa mostu jest już zrealizowana w 73 procentach. Będzie on częścią S19, drogi wchodzącej w skład szlaku Via Carpatia, który PiS od lat traktuje jako drogowy priorytet. O szlaku mówił Mateusz Morawiecki.

Wróciliśmy do koncepcji Via Carpatia, otwarcia Polski na północ i na południe. Żeby tworzyć nowe perspektywy wzrostu, musimy tworzyć nowe połączenia komunikacyjne. I takim połączeniem jest Via Carpatia mówił premier

Jego zdaniem Via Carpatia, stworzy dla przedsiębiorców znakomite perspektywy rozwoju, możliwość przyciągania nowych inwestycji. – Również ten most otworzy nowe perspektywy inwestycyjne, biznesowe, finansowe i perspektywy tworzenia nowych miejsc pracy – mówił premier.

Morawiecki stwierdził, że w 2015 r. wielu Polaków pracowało za skrajnie niskie stawki godzinowe (5-7 zł). –  Polski Ład jest po to, żeby polscy pracownicy nie musieli pracować za stawki jak w 2015 r. i my do tego doprowadziliśmy poprzez znaczące podniesienie płacy minimalnej – podkreślał Mateusz Morawiecki.  – Oby jak najwięcej firm budowlanych i inżynierskich rosło w Polsce, aby mogły rozwijać swój potencjał i zatrudniać nowych pracowników. Polski Ład ma być wielkim programem społecznym – dodawał premier. 

Morawiecki w południe pojawił się w Nowej Wsi pod Rzeszowem na budowie drogi ekspresowej S19 (odcinek Zdziary – Rudnik nad Sanem)

Mateusz Morawiecki: Sukces ma być widoczny 

Według Morawieckiego, wkraczamy w okres rozkwitu polskiej gospodarki, a na budowach będzie tworzona nowoczesna, polska infrastruktura. Budowa Via Carpatia na terenie Polski będzie kosztowała ponad 30 mld zł. Szlak ma mieć ponad 700 km, na Podkarpaciu – 169.

Inwestycja jest finansowana z unijnych pieniędzy i Krajowego Funduszu Odbudowy. – Sukces gospodarczy będzie widoczny na wielu budowach – obiecywał Mateusz Morawiecki.

Na Podkarpaciu częścią Via Carpatia jest droga ekspresowa S19. W naszym regionie wybudowano dotychczas ponad 30 km drogi ekspresowej. Szlak będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Ma połączyć państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy. 

Jeszcze dzisiaj, 17 maja, o godz. 18 odbędzie się spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w kawiarni Stary Piernik przy ul. Kościuszki 9. Natomiast we wtorek, 18 maja, godz. 9.30 przewidziany jest wspólny spacer ulicami Rzeszowa (trasa między Rynkiem a ul. 3 maja). Natomiast o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prasowa na rzeszowskim Rynku.

Obydwa wydarzenia z udziałem Premiera i kandydatki na prezydenta Rzeszowa dr Ewy Leniart są otwarte dla mediów. Leniart, z poparciem PiS, kandyduje w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa, które przełożono na 13 czerwca.

Fot. Archiwum/FB/https://www.facebook.com/LeniartEwa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.