Ekologia, recykling oraz śmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas konferencji prasowej dr hab. Marcina Warchoła, posła na Sejm RP i wiceministra sprawiedliwości oraz kandydata na prezydenta Rzeszowa została zaprezentowana tematyka ekologii, recyklingu oraz śmieci w Rzeszowie.

Podczas konferencji poświęconej tematyce ekologii, recyklingu oraz śmieci w Rzeszowie, kandydat przedstawił 3 punkty swoich zobowiązań dla miasta:

1. Stworzenie nowoczesnego, zamkniętego systemu recyklingu w Rzeszowie;

2. Ustawienie na terenie miasta przy sklepach butelkomatów;

3. Obniżenie cen za wywóz śmieci w mieście.

Podczas konferencji prasowej Marcin Warchoł zaprezentował tematykę ekologii, recyklingu oraz śmieci w Rzeszowie

Stworzenie gospodarki obiegu zamkniętego ma wiele zalet – obniża ona emisję CO2 do atmosfery, zmniejsza ilość odpadów składowanych na śmietniskach, wreszcie obniża koszt wywozu śmieci dla mieszkańców – mówił na konferencji prasowej dr hab. Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Jak zadeklarował Marcin Warchoł, jeśli mieszkańcy mu zaufają, dzięki kompleksowym działaniom nakierowanym na racjonalną gospodarkę odpadami, obniżona zostanie cena wywozu śmieci dla Rzeszowian. Kandydat zapowiedział również inwestycje w podziemne pojemniki na śmieci, które nie tylko spełniają doskonale swoją funkcję i są większe niż tradycyjne pojemniki, ale przede wszystkim dzięki większości instalacji schowanej pod ziemią – wpływają na estetykę miasta.

Marcin Warchoł podkreślił także, że przygotowana jest umowa na budowę biogazowni w Rzeszowie, która doskonale wpisze się w produkcję biogazu – np. do ciężarówek czy autobusów napędzanych na CNG w Rzeszowie.

Przypomniał także, że w Polskim Ładzie znajduje się projekt ustawy o systemie kaucyjnym, którą kandydat wspierał przy współpracy z Ministrem Klimatu i Środowiska.

Fot. Sztab Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.