Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym zawiesza działalność

WARSZAWA. – W najbliższą niedzielę ze szpitala tymczasowego zostanie wypisany ostatni pacjent, a szpital zostanie zawieszony – oświadczył szef KPRM minister Michał Dworczyk podczas konferencji na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– To był pierwszy szpital tymczasowy, który zbudowaliśmy, by odpowiedzieć na sytuację związaną z COVID-19 – mówił podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym minister Michał Dworczyk. – Łącznie przewinęło się przez niego ponad 1800 pacjentów. Wielu z tych osób uratowano życie – dodał.

Minister Dworczyk podkreślił, że doświadczenia ze Szpitala Narodowego pomagały w tworzeniu szpitali tymczasowych w całej Polsce. Szef KPRM, odpowiedzialny za Narodowy program Szczepień przypomniał także, że na Stadionie Narodowym zorganizowano punkt szczepień. – Zostało już tutaj wykonanych ponad ćwierć miliona szczepień – mówił.

Minister Dworczyk podkreślił, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym zostanie zawieszony, a nie zlikwidowany. – Większość infrastruktury pozostanie na tym stadionie, by być zabezpieczeniem. Miejmy nadzieję, że nie będzie wykorzystane, ale jeśli pojawiłaby się czwarta fala, sytuacja gwałtownie się pogorszyła, to w ciągu kilkudziesięciu godzin będzie można przywrócić funkcjonowanie tej placówki – zapewnił szef KPRM.

Stadion wraca do standardowej działalności

To pan dr Artur Zaczyński ze swoim zespołem prowadził szpital tymczasowy. Ogromne podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i salowych zaangażowanych w realizację tego projektu – stwierdził minister Dworczyk.

Obecny na konferencji dr Artur Zaczyński podziękował wszystkim tym, którzy tworzyli szpital tymczasowy oraz tym, którzy w nim pracowali. – To były setki osób z całej Polski. Wiedziały, że to wyzwanie, walka z pandemią. Stawili się, mogliśmy wspólnie pomagać wielu osobom – mówił dr Artur Zaczyński.

Będziemy teraz zapewniać powrót Stadionu Narodowego do standardowej działalności – wydarzeń całostadionowych, konferencji biznesowych. Miejmy nadzieję, że niedługo reprezentacja zagra na Narodowym – stwierdził Włodzimierz Dola, prezes PGE Narodowego. Zapewnił jednak, że jeśli pojawi się potrzeba ponownego uruchomienia szpitala narodowego, to „będziemy na to gotowi”.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/konferencja-ministra-dworczyka-rzad-oglosi-kolejne-zmiany-6641341724408640a

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.