– Andrzej Dec złamał procedury demokratyczne – uważa KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”

RZESZÓW. W czwartek, 20.05.2021 roku, o godzinie 10.00 na rzeszowskim Rynku, przed budynkiem Ratusza, odbyła się konferencja prasowa KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”. Tematem konferencji było zachowanie Andrzeja Deca, przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa na sesji, która odbyła się 19.05.2021 roku o godzinie 16.00.

Andrzej Dec złamał procedury demokratyczne, zlekceważył wyborców, zlekceważył mandat posła, który miał prawo zabrać głos – powiedział Jacek Ćwięka, rzecznik prasowy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”. – Rzeszowska Republika Deweloperów jest faktem.

Jak poinformował „GP” Jacek Ćwięka, rzecznik prasowy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”, to poseł na Sejm RP Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji na urząd prezydenta Rzeszowa, naciskał, aby radni zajęli się tematami, które dotykają mieszkańców. Jego wnioski dotyczyły m. in. Ogrodów Działkowych w Rzeszowie – właściciele nie zostali poinformowani, że miasto zamierza wybudować tam drogę. Poseł nawoływał radnych do zajęcia się również szeregiem innych nieprawidłowości budowlanych, które utrudniają życie mieszkańcom Rzeszowa.

Zwoływać nadzwyczajne posiedzenie, aby obradować nad jedną sprawą, to błąd. Z jakiego powodu radni nie pracują teraz, w tej chwili? – pytał poseł na Sejm RP Grzegorz Braun.

Sesja, na której należało omówić te problemy, została przerwana, a oficjalnie podanym powodem było „nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego” przez posła Grzegorza Brauna.

Wiesław Walat, były wiceprezydent Rzeszowa ma jednak wątpliwości co do intencji przewodniczącego Andrzeja Deca.

Odniosłem wrażenie, że wczorajsza sesja została przerwana dlatego, żeby nie wyszły na światło dzienne minione, przykryte sprawy – stwierdził Wiesław Walat.

Krytycznie o polityce przestrzennej w Rzeszowie wypowiadał się Jacek Kiczek, były radny Rady Miasta Rzeszowa

Również Jacek Kiczek, były radny Rzeszowa, patrzy krytycznie na wczorajszy incydent.

Polityka przestrzenna w Rzeszowie była prowadzona z wieloma błędami. Te problemy, o których mówimy, wynikają właśnie z błędów zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy dowiadują się o planach już po czasie. Na etapie ustalania wszystkie strony nie są poinformowane – stwierdził Jacek Kiczek.

Grzegorz Braun nie zamierza jednak rezygnować z walki o sprawiedliwe traktowanie mieszkańców Rzeszowa, chociaż napotyka wiele trudności.

Rzeszów jest areną niezliczonych, codziennych podłości. Gdzie nie popatrzeć, ludzie cierpią na skutek dezorganizacji ich życia – podsumował poseł Braun.

Zainteresowanych konferencją prasową KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja” odsyłamy do linka z transmisji: https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/847570306110984

Fot. KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.