Znamy reprezentantów Rzeszowa w konkursie Minecraft

RZESZÓW. 12 uczniów z kilku rzeszowskich szkół będzie reprezentować Rzeszów w ogólnopolskim konkursie na projektowanie przestrzeni miejskiej w Minecraft i druku 3D. Reprezentanci zostali wyłonieni podczas eliminacji miejskich – w konkursie na projekt miejsca dla pszczół. W czwartek, 20 maja, prezydent Marek Bajdak wręczył zdolnym uczniom dyplomy, upominki i życzył powodzenia  w zmaganiach ogólnopolskich.

Wręczenie dyplomów odbyło się w Urban Lab Rzeszów.

Wyłonienie drużyny zawsze wiąże się z tym, że uczestnicy konkursu uczą się pracy zespołowej, w tym przypadku także myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego. Jestem przekonany, że wspaniale wypadniecie w konkursie ogólnopolskim, wierzę, że odniesiecie sukces. Pragnę wam podziękować za to, że zdecydowaliście się wziąć udział w tym wyzwaniu – powiedział gratulując uczniom prezydent Marek Bajdak.

Justyna Pałys z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, która była przewodniczącą komisji konkursowej, również złożyła gratulacje zdolnym uczniom.

Jesteście przyszłością Rzeszowa, wasze prace budzą nasz podziw. Ta rozgrywka będzie na pewno bardzo zacięta, dlatego życzę wam powodzenia – powiedziała Justyna Pałys.

Skład zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

REPREZENTACJA MIASTA RZESZOWA W KATEGORII KLASY 1-4

* Ernest Machała uczeń klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie

* Martyna Dobrowolska uczennica klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie

* Wojciech Brodziński uczeń klasy 3 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie

* Emil Wojtowicz uczeń klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Rzeszowie

* Marlena Szostek uczennica klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie

* Cyprian Machała uczeń klasy 4d ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie

REPREZENTACJA MIASTA RZESZOWA W KATEGORII KLASY 5-8

* Wojciech Bachórz uczeń klasy 5d ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie

* Tymon Biedroń uczeń klasy 5 a ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Rzeszowie

* Damian Burek uczeń klasy 6 Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie

* Kamil Winiarz uczeń kasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie

* Mikołaj Domino uczeń klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie

* Szymon Filipowicz uczeń klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie

Jak poinformowała „GP” Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, pomysłodawcą konkursu jest Urban Lab Rzeszów, a odbywa się on we współpracy z Unią Metropolii Polskich. Do rywalizacji staną drużyny z 12 polskich miast. Rzeszów będą reprezentować dwie drużyny, których skład poznaliśmy podczas czwartkowej uroczystości.To zwycięzcy miejskiego etapu konkursu, który dotyczył zaprojektowania w przestrzeni miasta miejsca dla pszczół. W tym konkursie wzięło udział 26 uczniów rzeszowskich szkół. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa wyłoniła najlepsze, a ich autorzy weszli w skład dwóch drużyn, które teraz będą reprezentować Rzeszów w projekcie ogólnopolskim.

Zadaniem zespołów z poszczególnych miast będzie zaplanowanie i zaprojektowanie sportowych terenów rekreacyjnych w swojej okolicy. W projekcie ma być  uwzględniony charakterystyczny symbol dla danego miasta. Projekt uczniowie mają stworzyć samodzielnie w grze Minecraft: Education Edition. Do budowy można wykorzystać dodatkową opcję tzw. agenta.

Drużyny powalczą o zwycięski tytuł oraz puchar dla swojego miasta. Za zajęcie I miejsca w obu grupach wiekowych, drużyny otrzymają czek o wartości tysiąca złotych oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com Partnera Technologicznego projektu. A każdy uczestnik otrzyma gadżety Minecraft od firmy Microsoft Sp. z o.o. Patrona Technologicznego.

Wybrane elementy projektów zostaną wydrukowane w 3D i przesłane do miast wraz z medalami oraz dyplomami, jako podziękowanie za udział w projekcie. Dryżyny będą też mogły liczyć na wsparcie techniczne ze strony firmy Microsoft oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z Minecrfat w Rzeszowie. Z kolei nauczyciele szkół biorących udział w projekcie otrzymają darmowy kurs G2A Academy, który pozwoli im prowadzić ciekawe zajęcia z projektowania.

Wspólne zdjęcie uczestników konkursu Minecraft wraz z organizatorami i prezydentem Rzeszowa Markiem Bajdakiem

Dla dzieci, które wzięły udział w miejskim etapie konkursu, ale nie zakwalifikowały się do reprezentacji również zostały przygotowane słodkie upominki oraz medale za zaangażowanie  i udział w projekcie.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.