Dzieci i młodzież stworzyli wizualizację ich własnej wizji Rzeszowa

RZESZÓW. Na dzisiejszej konferencji prasowej Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, nagrodził rzeszowskie dzieci i rzeszowską młodzież za ich wizję przyszłego Rzeszowa i umiejętności programowania w opartej na grze, platformie Minecraft. Powstały: zadaszony skatepark, przemyślany plac zabaw, zoo, amfiteatr…

Rzeszowskie dzieci i młodzież w ramach projektu „Rzeszów-miasto przyszłości”, stworzyli wizualizacje ich własnej wizji Rzeszowa. Miasta bezpiecznego, zielonego i zawierającego takie elementy, na których młodym ludziom zależy szczególnie. Projekt ten miał za zadanie zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie miasta za pośrednictwem platform cyfrowych, takich jak Minecraft i rozwój ich kompetencji cyfrowych.

Ci fantastyczni młodzi ludzie będą tworzyli fantastyczną przyszłość miasta – powiedział radny Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. – Bardzo ważnym jest, aby w Rzeszowie dostęp do tych najnowocześniejszych gier, technologii, aplikacji był także dla naszych dzieci. Nie po to, żeby ich zamknąć przed ekranami, ale przede wszystkim po to, aby dać im narzędzia, które będą służyć przyszłości. Przyszłości ich osobistej ale i przyszłości naszej lokalnej społeczności.

Konrad Fijołek zapowiedział, że takie platformy cyfrowe, jak np. Minecraft, czyli nauka programowania, będą dostępne dla wszystkich chętnych uczniów w Rzeszowie, po to aby uzupełniać państwowy program edukacyjny o praktyczne rzeczy.

Powstały: zadaszony skatepark, przemyślany plac zabaw, zoo, amfiteatr…

Młodzi ludzie, którzy brali udział w tym projekcie podkreślają, że chcą wspierać dorosłych w tworzeniu ich świata. O niektórych kwestiach dotyczących swojego otoczenia wiedzą więcej i mogą pomóc wprowadzać funkcjonalne rozwiązania.

 Link do WeTransfera z prezentacjami młodzieży: https://wetransfer.com/downloads/3a7958d86eeeb33528d0b80abd827cc820210521144851/0b5356?fbclid=IwAR231GAFhhYox2BK2QOypmKhp59Y-udWjjycUD1U8kxKeA4n5h_GwMnqJ9A

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.