Bezpieczeństwo w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę, 22.05.2021 r., odbyła się konferencja prasowa dr. hab. Marcina Warchoła, kandydata na prezydenta Rzeszowa. Dzisiejszy briefing poświęcony był sprawie bezpieczeństwa w Rzeszowie.

Podczas konferencji prasowej dr hab. Marcin Warchoł zaprezentował główne punkty swojego programu dotyczące bezpieczeństwa w mieście Rzeszowie.

Główne punkty programowe w zakresie bezpieczeństwa w mieście Rzeszowie to:

1. Dodatkowe środki na rozbudowę monitoringu;

2. Środki na dodatkowe patrole policji, szczególnie w niebezpiecznych okolicach;

3. Doświetlanie niebezpiecznych miejsc na terenie osiedli Rzeszowa latarniami;

4. Bezpieczeństwo przy szkołach (zatoki i przejścia dla pieszych).

Jak podkreślił poseł na Sejm RP i wiceminister sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł na sprawę bezpieczeństwa w Rzeszowie spogląda zarówno jako kandydat na prezydenta Rzeszowa, który prowadzi setki rozmów z mieszkańcami ale także jako ojciec trójki dzieci. Dlatego jednym z głównych postulatów jest budowa przy szkołach zatok, gdzie rodzice mogą bezpiecznie wysadzić dziecko nie narażając je na dodatkowe niebezpieczeństwo, opiekę nad dziećmi i młodzieżą na przejściach w pobliżu szkół (tzw. Pan Stopek, który pilnuje bezpieczeństwa) oraz lepsze oznakowanie inteligentnych przejść dla pieszych.

Kandydat podkreślił również, że jako prezydent będzie nadal inwestował w rozwój miejskiego monitoringu, który pozwala na przedstawianie materiałów dowodowych w przypadku drogowych kolizji czy szybkie interwencje służb porządkowych i ratowniczych w nagłych wypadkach zarejestrowanych przez kamery.

Zwiększę również kwoty przeznaczane z budżetu miasta na partole policji i straży miejskiej, które będą z większą częstotliwością patrolować sytuację w bardziej niebezpiecznych miejscach Rzeszowa – podkreślił Marcin Warchoł.

Ostatnim postulatem kandydata jest doświetlanie latarniami miejsc takich jak parki, skwery czy osiedlowe ciągi pieszych, gdzie mieszkańcy, zwłaszcza matki z dziećmi czy seniorzy, nie czują się bezpiecznie. Problem nasila się w okresach jesienno-zimowych, gdy zmrok zapada wcześniej – stąd pomysł doświetlenia latarniami tego typu miejsc.

Fot. Sztab Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.