Nowy przystanek kolejowy w Sędziszowie Małopolskim

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI. W najbliższych miesiącach przy ul. Grunwaldzkiej powinna ruszyć budowa nowego przystanku kolejowego Sędziszów Małopolski – Wschodni. Poinformował o tym przebywający w piątek, 21.05.2021 r., z wizytą w Sędziszowie Małopolskim Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Wiceministra infrastruktury w Sędziszowie Małopolskim podejmował burmistrz miasta Bogusław Kmieć oraz starosta ropczycko – sędziszowski Witold Darłak.

Jak informuje Telewizja Sędziszów Małopolski, przystanek Sędziszów Małopolski – Wschodni powstanie w ramach projektu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, który zmienia oblicze przewozów pasażerskich na Podkarpaciu.

Dzięki nowym inwestycjom w infrastrukturę i uruchomieniu połączeń kolejowych, mieszkańcy województwa uzyskają łatwiejszy dostęp do stolicy regionu.

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna to projekt, który istotnie poprawia warunki życia mieszkańców. Program przybliża nas do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – mówił w Sędziszowie Małopolskim Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Na trasie z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska lepszy dostęp do kolei zapewnią nowe przystanki: Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni. W Sędziszowie Małopolskim przy ul. Grunwaldzkiej zaplanowany jest dodatkowy przystanek Sędziszów Małopolski – Wschodni.

Na zdjęciu wizualizacja nowego przystanku kolejowego w Sędziszowie Małopolskim

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.