Przejażdżka rowerowa z Konradem Fijołkiem, kandydatem na prezydenta Rzeszowa, rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi

RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zaprosił mieszkańców miasta na przejażdżkę rowerową rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi, aby przyjrzeć się infrastrukturze i porozmawiać o potrzebach rowerzystów i pieszych w naszym mieście. Przejażdżka rowerowa prowadziła po rzeszowskich ścieżkach rowerowych. Było spotkanie z Krystianem Herbą, trialowcem rowerowym i szkółką rolkarską „Wodzu” Konrada Tomaki.

O 15 %, co roku, wzrasta w mieście liczba rowerzystów. W związku z tym, wzrastają też wymagania odnoście infrastruktury. Mamy w Rzeszowie ok. 160 km ścieżek rowerowych, ale jest jeszcze wiele potrzeb.

Grupa odwiedziła również rolkarzy i trialowca rowerowego, Krystiana Herbę, aby zbadać jak najszerzej sprawy polityki rowerowej w Rzeszowie. Było też spotkanie ze szkółką rolkarską „Wodzu” Konrada Tomaki.

Było spotkanie z Krystianem Herbą, trialowcem rowerowym

Podczas przystanku na końcu Mostu Lwowskiego, od strony ulicy Dworaka, gdzie powstaje nowoczesna kładka rowerowa Konrad Fijołek mówił:

– Za inspiracją środowiska rowerowego w Rzeszowie postanowiliśmy zrobić kolejny krok w łączeniu infrastruktury rowerowej w pewną sieć. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu są przeprawy rowerowe przez naszą rzekę. Spotkaliśmy się zatem symbolicznie w takim miejscu, które będzie bardzo ważnym elementem tej polityki. To pierwsza, myślę że już wkrótce oddana, piękna kompozytowa kładka rowerowa dwukierunkowa, właśnie po to aby odseparować ruch rowerowy od samochodowego. Aby łączyć te nasze sieci z dwóch stron dróg rowerowych i utworzyć w przyszłości pełną sieć.

Kładka na Moście Lwowskim zostanie oddana do użytku końcem czerwca tego roku. Niebawem powstanie w Rzeszowie również pumptrack czyli zapętlony i wyboisty tor rowerowy.

Daniel Kunysz, rzeszowski radny, od wielu lat działający na rzecz poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie, przedstawił w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych, kilka najważniejszych spraw do zrealizowania dla przyszłego prezydenta Rzeszowa, natomiast Konrad Fijołek, po wygranych wyborach, zobowiązał się do ich wdrożenia.

Pakiet dla pieszych i rowerzystów to:

– obniżenie krawężników na drogach rowerowych i ciągach pieszo-jezdnych,

– budowa parkingów rowerowych na terenie całego miasta, szczególnie w ścisłym centrum,

– wymiana nawierzchni z kostki brukowej na asfaltową,

– utworzenie sieci dróg rowerowych,

– drogi rowerowe do okolicznych gmin (Łańcut, Głogów Młp.)

– bezpieczne drogi rowerowe z osiedli do centrum.

Daniel Kunysz, rzeszowski radny, przedstawił w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych,
kilka najważniejszych spraw do zrealizowania dla przyszłego prezydenta Rzeszowa

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.