Akcja „Łączą nas drzewa” w Leśnictwie Hermanowa

HERMANOWA. RZESZÓW. W Oddziale 74c Leśnictwa Hermanowa, w lesie przyległym do osiedla Budziwój, odbyła się akcja „Łączą nas drzewa”. Zorganizował ją poseł na Sejm RP i wiceminister dr hab. Marcin Warchoł, kandydujący w wyborach prezydenckich w Rzeszowie.

Poseł na Sejm RP i wiceminister dr hab. Marcin Warchoł, kandydujący w wyborach prezydenckich w Rzeszowie,
brał udział w akcji „Łączą nas drzewa” wraz z rodziną

Marcin Warchoł wraz z rodziną, wziął udział w akcji sadzenia drzew „Łączą nas drzewa”. Jak podkreślał kandydat, wyjątkowo ważne jest – zwłaszcza w trosce o przyszłe pokolenia – prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej.

– Jak ważne są takie miejsca pokazała trwająca epidemia. Gdy duża część kraju była objęta ograniczeniami, to właśnie w lasach i miejscach kontaktu z naturą, można było spotkać całe rodziny spędzające razem czas – podkreśla Marcin Warchoł. – Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, z pewnością rozwinę ścieżki rowerowe w Rzeszowie – również te, które pozwolą swobodnie dojechać na tego typu tereny zielone – jak właśnie w okolice osiedla Budziwój – mówił kandydat.

„Rodzinne sadzenie drzew zaliczone. Uczestniczyliśmy dziś z Żoną i dziećmi w akcji „Łączą nas drzewa”, której celem jest zwiększenie powierzchni lasów w Polsce do 33% powierzchni kraju (dziś jest to niespełna 30%). Nasza mała cegiełka w tym celu została dziś zasadzona, polecamy każdemu i pozdrawiamy„ (pisownia oryginalna) – czytamy na profilu facebookowym dr hab. Marcina Warchoła.

W akcji „Łączą nas drzewa” wzięli udział m. in: senator Mieczysław Golba z Solidarnej Polski, dr inż. Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, mgr inż. Andrzej Modliszewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzyżów, mgr inż. Stanisław Bednarz, leśniczy Leśnictwa Hermanowa.

W akcji „Łączą nas drzewa” wziął udział m. in: dr inż. Edward Marszałek (na zdjęciu z mikrofonem),
rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie

Fot. Sztab Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.