Dolina Wisłoka bezcennym skarbem

RZESZÓW. „Dolina Wisłoka bezcennym skarbem, który trzeba ocalić dla przyszłych pokoleń rzeszowian” – pod takim hasłem odbyła się na rzeszowskim Moście Zamkowym poniedziałkowa (24.05.2021 r.) konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”. Tematem konferencji była dolina Wisłoka, jej ochrona i zagospodarowanie terenów przybrzeżnych.

Jak powiedział Jacek Ćwięka, rzecznik prasowy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”, od wielu lat lokalni politycy obiecywali zająć się przestrzenią zieloną w tym miejscu, lecz mimo to wciąż następuje jej degradacja poprzez zalewanie betonem.

Radni Rozwoju Rzeszowa mówili, że postawią kres betonowaniu miasta – niestety były to puste deklaracje. Apelujemy, aby pan Konrad Fijołek i pan przewodniczący Dec umożliwili mieszkańcom wyrażenie opinii w tej kwestii – podkreślił również Tomasz Buczek, pełnomocnik KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”.

Na ważne zagadnienie zwrócił uwagę także uwagę Wiesław Walat, były wiceprezydent Rzeszowa. – Wszystko to jest wybudowane niezgodnie ze studium zabudowań z 2000 roku. Co się dało, zostało zabudowane. Jeśli ktoś nawet przychodzi na urząd prezydenta Rzeszowa, musi się liczyć z konsekwencjami działań poprzedników, a te są niezgodne z miejscowymi planami, podanymi publiczności dwadzieścia lat temu – stwierdził Wiesław Walat.

Poruszono m. in. problem parku Olszynki, gdzie powstają właśnie dwa ogromne, betonowe wieżowce, a dotychczas to miejsce służyło zielenią mieszkańcom Śródmieścia. Wskazano na potrzebę zajęcia się terenami na północ od mostu Lwowskiego oraz na południe od rezerwatu Lisia Góra – nadal konieczne jest tam odpowiednie zagospodarowanie.

Jak podkreślił poseł na Sejm RP Grzegorz Braun, kandydujący na prezydenta Rzeszowa, przyszły prezydent Rzeszowa powinien zadbać o zieloną przestrzeń dla rzeszowian, zwłaszcza w dolinie Wisłoka i również w tej kwestii powinien wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

Ani piędzi zieleni miejskiej pod tak nierozważne projekty – Rzeszowska Republika Deweloperów niechaj odstąpi miasto Rzeszów dla rzeszowian! – apelował poseł na Sejm RP Grzegorz Braun.

Przyszłe pokolenia rzeszowian muszą mieć dostęp do rekreacji i wypoczynku wśród zieleni nad Wisłokiem. Komitet stanowczo oznajmił, że nie pozwoli, aby dotychczasowy układ rzeszowski zabetonował resztę zielonych terenów nad Wisłokiem.

Chętnych zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej. Relacja dostępna pod linkiem do transmisji: https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/816614555642580

Fot. KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.