Inwestycja MPWiK Rzeszów na finiszu

RZESZÓW. Przy ulicy Dynowskiej w Rzeszowie dobiega końca budowa pompowni wody dla powstających bloków mieszkalnych. Zapewni ona także odpowiednie ciśnienie w wodociągach już istniejącym budynkom.

Jak poinformował „GP” Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, osiedla znajdujące się w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słoneczny Stok to tereny w Rzeszowie, które w ostatnim czasie są najczęściej zabudowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe i deweloperów. Wraz z rozbudową osiedli nadążać musi miejska infrastruktura komunalna.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie wybudowało przy ulicy Dynowskiej nowoczesną pompownię wody.

System pomp podniesie ciśnienie wody w wodociągu do odpowiedniego poziomu – powiedział Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK. – Pompownia wody jest tak zaprojektowana by jej wydajność wystarczyła nie tylko dla istniejących już budynków ale także dla powstających i planowanych budów w tym rejonie – dodał.

W pompowni pracować będą stale trzy nowoczesne pompy o dużej wydajności. Czwarta zamontowana tam pompa jest urządzeniem rezerwowym, na wypadek awarii. Cały system będzie pracować automatycznie i będzie stale monitorowany przez MPWiK.

Woda z miejskiej sieci trafiać będzie najpierw do nowowybudowanych zbiorników, a potem do budynku pompowni skąd dzięki pompom będzie rozprowadzana do odbiorców.

Pompownia wody wraz ze zbiornikami jest już wybudowana. Trwają prace wykończeniowe w otoczeniu budynku oraz układanie kostki brukowej na drodze dojazdowej.

– Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec maja – powiedział Grzegorz Liszcz.

Pompownia wody kosztowała około 1,4 mln złotych. W naszych blokach w tym rejonie miasta już mieszka około 10 tysięcy osób. A docelowo będzie ich około 15 tysięcy – stwierdził Adam Węgrzyn, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant” w Rzeszowie. – Pompownia wody była bardzo potrzebna. I do tych budynków, które już mamy, ale także do tych, które realizujemy i tych, które będziemy budować. Czekaliśmy na tę inwestycję. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Projektant” buduje kolejnych dziewięć bloków mieszkalnych. To budowy przy Słonecznym Stoku. Część oddamy jeszcze w tym roku, pierwsze we wrześniu, a pozostałe w przyszłym roku – dodał Adam Węgrzyn.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.