Reprezentacja Polski już po szczepieniach. Ośmiu kadrowiczów zrezygnowało

WARSZAWA. OPALENICA.19 kadrowiczów zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, podczas konferencji prasowej powiedział, że ośmiu zawodników zrezygnowało ze szczepienia, ale czterech z nich przeszło już COVID-19.

Wtorek na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Opalenicy stał pod znakiem szczepień przeciwko koronawirusowi. Już wcześniej informowaliśmy, że jednodawkowy preparat firmy Johnson and Johnson przyjął Robert Lewandowski. Oprócz niego zaszczepiło się osiemnastu reprezentantów Polski.

Ośmiu kadrowiczów nie wzięło szczepionki, ale czterech z nich przeszło wcześniej Covid-19. Cztery osoby nie mają tej odporności ani przeciwciał. To była ich dobrowolna decyzja. Każdy samemu ją podejmował. Doktor Jaroszewski rozmawiał na ten temat z zawodnikami. Inny lekarz obecny na zgrupowaniu bardzo rzeczowo wyjaśniał, jak ważne jest przyjęcie szczepionki. Każdy mógł swoją opinię wypracować i podjąć decyzję – powiedział podczas konferencji Jakub Kwiatkowski, prasowej rzecznik PZPN.

W poniedziałek „Lewy” nie odpowiedział jednoznacznie, czy będzie się szczepił przeciwko koronawirusowi. Tłumaczył, że jego klub – Bayern Monachium – chce przeprowadzić akcję szczepień wśród piłkarzy po mistrzostwach Europy. – Niektóre kluby planują szczepienia, bo nie chciały ryzykować w trakcie sezonu – dodał Kwiatkowski.

Jednym z zaszczepionych jest Jakub Moder. – Konsultowałem to z moim lekarzem klubowym. Powiedział, że jak mam taką możliwość i jeśli chcę, to powinienem się zaszczepić – dodał piłkarz Brighton and Hove Albion i reprezentacji Polski.

Polska kadra przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy, gdzie pod okiem selekcjonera Paulo Sousy przygotowuje się do zbliżających się mistrzostw Europy.

Podczas mistrzostw Europy Biało-Czerwoni zagrają ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) oraz Szwecją (23 czerwca).

Więcej na: https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021/940645/reprezentacja-polski-juz-po-szczepieniach-osmiu-kadrowiczow-zrezygnowalo

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.