– Rzeszowski Park Centralny powstanie dzięki funduszom UE – deklaruje dr Ewa Leniart, wojewodzina podkarpacka

RZESZÓW. Podczas wspólnej konferencji prasowej na rzeszowskich bulwarach wojewodzina podkarpacka dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą przedstawili możliwości sfinansowania budowy Parku Centralnego – jednej z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Rzeszowa inwestycji, poprawiającej jakość życia w naszym mieście.

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa przypomniała, że brak zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż Wisłoka to jedno z największych zaniechań byłego prezydenta i wspierających go radnych.

Dziś mamy ostatnią szansę by uratować tą przestrzeń, by stworzyć nowe, atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego, wypoczynku i aktywnej rekreacji. Idea Rzeszowskiego Parku Centralnego powstała w środowisku radnych PiS. To duża inwestycja mająca szansę na wsparcie ze środków unijnych, których dysponentem jest ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Prowadzę intensywne rozmowy, by to ważne dla Rzeszowian przedsięwzięcie zostało uwzględnione w rządowych planach rozwojowych – powiedziała Ewa Leniart.

Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.

– Kolejny skok rozwojowy Rzeszowa wesprą fundusze unijne i środki krajowe. Budżet programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) to aż 25 miliardów euro. Jednym z obszarów wsparcia  programu jest rozwój w miastach terenów zielonych. W założenia FEnIKS wpisuje się inwestycja Rzeszowskiego Parku Centralnego – projekt tak oczekiwany przez mieszkańców. Przy inwestowaniu pieniędzy z przyszłego budżetu UE liczymy na dobrą współpracę z samorządem i prezydentem miasta. Pani Ewa Leniart wielokrotnie udowodniła, że skutecznie działa dla dobra Rzeszowa i całego regionu – powiedział Waldemar Buda, sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej. Podkreślił, że oprócz atrakcyjnych miejsc pracy coraz ważniejsza dla mieszkańców miast staje się poprawa komfortu życia i możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego  czasu. Zwrócił uwagę na konieczność zachowania równowagi pomiędzy zabudową mieszkaniową a terenami zielonymi.

Fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart „Wspólny Dom Rzeszów”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.