Ulica Spacerowa w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Na majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Spacerowej na Zalesiu. Zarezerwowali na ten cel w miejskim budżecie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości ok. 650 metrów.

To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – powiedział p.o. prezydenta Marek Bajdak.

Jak poinformowała „GP” Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, zgodnie z planem część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona – tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa.W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnił Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.