Szpilka-Różański – na konferencji w Ratuszu

RZESZÓW. Pierwsze emocje związane z niedzielną galą boksu za nami. W Ratuszu gwiazdy KNOCKOUT BOXING NIGHT spotkały się na konferencji prasowej. Artur Szpilka i Łukasz Różański na razie zmierzyli się na słowa opowiadając o przygotowaniach do walki. Pięści skierują przeciwko sobie w niedzielę 30 maja.

Na zdjęciu Łukasz Różański i Marek Bajdak, p.o. prezydenta Rzeszowa

Jak poinformowała „GP” Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, w konferencji oprócz bokserów uczestniczyli: p.o. prezydenta Marek Bajdak, wiceprezes KnockOut, Jacek Szelągowski oraz Rafał Kalisz, prezes Fibrain. Konferencję poprowadził Daniel Bartłomowicz, dyrektor do spraw organizacyjnych grupy Knockout Promotions, organizator gali boksu.

Podczas konferencji prezydent Marek Bajdak mówił, że Rzeszów żyje już bokserskimi emocjami.

Czuć tę atmosferę związaną z niedzielna galą. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że bilety na to widowisko rozeszły się bardzo szybko. Jestem pewien, że będą w niedzielę duże emocje, a bokserzy stoczą świetną walkę – mówił Marek Bajdak.

Szpilka i Różański byli pytani podczas spotkania o to jak idą im przygotowania do niedzielnej walki.

Na zdjęciu Artur Szpilka

Odciąłem się od mediów społecznościowych. Czuję się pewnie, jestem przygotowany. Skupiłem się na walce – zapewniał Artur Szpilka.

Związany z Rzeszowem Łukasz Różański, zapewniał, że cieszy się, że może wystąpić przed własna publicznością.

Jest to dla mnie znaczące, że wystąpię w Rzeszowie. Przygotowania przeszły bardzo dobrze. Kontuzji żadnych nie mam, wszystko jest dobrze – – powiedział Łukasz Różański. – Oczekuję, że kibice dopiszą. Występują przed rzeszowską publicznością czyli u siebie. Spodziewam się, że przyjadą także moi krajanie z Czarnej Sędziszowskie i Sędziszowa Małopolskiego. Zawsze mi kibicują. Przyjeżdżają na gale boksu autokarami. Kibice są ważni. „Niosą” boksera do walki. To mnie bardzo mobilizuje do walki. Teraz jestem bardziej doświadczony niż podczas gali w 2019 roku, kiedy ostatni raz występowałem w Rzeszowie.

Na zdjęciu Łukasz Różański

Bokserska gala odbędzie się w Hali Podpromie w niedzielę 30 maja. Pierwsza walka ok. godziny 18.00, jednak organizatorzy zachęcają do przyjścia wcześniej, już od godziny 17.00. Walka wieczoru jest zaplanowana na godzinę 21.00. Wtedy na ringu staną Artur „Szpila” Szpilka i Łukasz Różański.

Wcześniej zmierzą się ze sobą: Mateusz „Master” Masternak vs Adam Balski oraz Paweł Stępień vs DennebDiaz. Będą to trzy najważniejsze walki, w których stawka będzie zdobycie mistrzowskiego pasa. Oprócz tych trzech walk zaplanowanych jest wcześniej też kilka innych pojedynków.

Na trybunach podczas gali zasiądzie ponad 2 tys. kibiców. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, dlatego warto przyjść wcześniej, aby przejść wszystkie procedury z tym związane.

W piątek 28 maja o godzinie 18.00 w Millenium Hall odbędzie się oficjalny trening medialny. Wstęp jest wolny dla wszystkich fanów boksu. Natomiast ceremonia ważenia zaplanowana jest na sobotę na godzinę 17.30. To wydarzenie jest już zamknięte dla publiczności. Będzie je można śledzić na żywo w mediach społecznościowych grupy KnockOut.

Fot. Adam Kulczycki/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.