Konfederacja krytycznie o „Nowym Ładzie”

RZESZÓW. W poniedziałek, 31.05.2021 roku o godzinie 11.00, na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”. W konferencji wziął udział poseł na Sejm RP Grzegorz Braun wraz z innymi posłami i członkami Konfederacji. Poruszono temat “Nowego Ładu” i jego faktycznego wpływu na rzeczywistość mieszkańców Rzeszowa. Ubytków, jakie spowodują zapowiadane przez rząd zmiany, nie sposób dokładnie policzyć. Te kwoty samorządy mogą jedynie szacować.

Modne teorie ekonomiczne przysłoniły prostą prawdę: do rozwoju gospodarki potrzebna jest wolność gospodarcza, proste i niskie podatki, sprawne sądownictwo, przejrzyste regulacje i stabilne prawo – powiedział poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.Rząd Prawa i Sprawiedliwości prezentuje odwrotne podejście. To nie jest propolska działalność prawna i gospodarcza.

Posunięcia polskiego rządu krytycznie ocenił również Artur Dziambor.

Państwo jest winne zabicia polskiej przedsiębiorczości. To, co zrobiło PiS polskim przedsiębiorcom, pracodawcom, to zbrodnia. Ustawa odszkodowawcza byłaby wybawieniem. My w Konfederacji będziemy Polskę odbudowywać – Polskę bez gigantycznych obciążeń podatkowych, jakie niesie ze sobą  „Nowy Ład’ – stwierdził Artur Dziambor.

W konferencji wziął udział poseł na Sejm RP Grzegorz Braun wraz z innymi posłami i członkami Konfederacji

Mecenas Jacek Wilk podkreślił, że Konfederacja jest partią pracy.

My opowiadamy się za ochroną pracy. Jesteśmy praktykami – w przeciwieństwie do rządzących – powiedział Jacek Wilk.

– Fundament naszej egzystencji to musi być polski pieniądz, polska przedsiębiorczość – podkreślił poseł na Sejm RP Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa. – Jeśli gdzieś mamy się odbijać od dna, to w Rzeszowie. To marnotrawstwo i niegospodarność – nakłaniać ludzi, aby zamykali swoje biznesy. Musimy zachować swoje życie gospodarcze. Z całą pewnością nie rekomendujemy jednak zatrudniania pana Mateusza Morawieckiego żadnemu polskiemu przedsiębiorcy. To oszust.

Link do transmisji z konferencji prasowej Konfederacji: https://www.facebook.com/100044250015125/videos/488137175795475

Fot. Komitet Wyborczy Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.